Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Památky a kultura

Ředitelé divadel v Jihočeském kraji se setkali s ministrem kultury

V Českých Budějovicích proběhla v pondělí 25. a v úterý 26. dubna 2022 valná hromada Asociace profesionálních divadel. Ředitelé českých a moravských divadel se setkali s ministrem kultury Martinem Baxou, primátorem města Jiřím Svobodou a hejtmanem Jihočeského kraje pro Martinem Kubou, předsedou Asociace krajů.

Tradičními tématy bylo financování kultury a zákon o veřejné kulturní instituci. Dalšími hosty inspirativního setkání byli: Lenka Havlíková, předsedkyně Asociace nezávislých divadel, ředitelka Divadla X10, Mgr. Lenka Kavalová, předsedkyně Asociace symfonických orchestrů a pěveckých sborů ČR, ředitelka Plzeňské Filharmonie, Běla Bakulová, ředitelka kabinetu ministra, Zuzana Zahradníčková, ředitelka odboru odboru umění, literatury, knihoven, kulturních a kreativních průmyslů MKČR, Juraj Thoma 1. náměstek primátora, Ondřej Kepka, prezident Herecké asociace, Lukáš Černý, manažer kandidatury České Budějovice 2028, Pavel Hroch, náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro kulturu.

V rámci programu proběhl také první ze série workshopů pro zvyšování kompetencí pracovníků členských divadel. První setkání bylo věnováno PR. Hlavním tématem workshopu byla efektivní správa sociálních sítí a newslettery. Čas byl ale vyhrazen také na výměnu zkušeností s doprovodnými edukačními programy. Hostem byla předsedkyně Asociace divadelních lektorů Daniela Von Vorst. Projekt je podpořen grantem v rámci Programu Kultura z Fondů EHP.

Foto: Místní Kultura
Zdroj: Místní Kultura
Web odkaz: www.mistnikultura.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
513
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze