Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Památky a kultura

V Brně vzniká spolek na ochranu památek a kulturního dědictví města

Historici, umělci, architekti nebo památkáři v Brně se spojili v boji proti bourání součástí historie města. Zakládají spolek, který má být protipólem developerských projektů na přestavby a rekonstrukce historických staveb.
Uskupení odborníků vzniká v době, kdy se v Brně podle památkářů rozjela lavina ničení umělecky hodnotných domů, které kvůli dávné chybě přišly o památkovou ochranu. Před rokem 1989 totiž při zápisech tehdejší úředníci udělali chybu, kvůli které teď soudy prohlášení za památky ruší.
Nový spolek zakládá zatím asi třicítka lidí. Archeologové, restaurátoři nebo etnologové i historici umění a památkáři. Často pracovníci institucí jako je Muzeum města Brna nebo přímo Národní památkový ústav. Ze známých jmen v odborných kruzích jde třeba o Jindřicha Chatrného a Dagmar Černouškovou, nebo někdejšího dlouholetého ředitele Muzea umění Olomouc Pavla Zatloukala. Spolek podporuje taky znalec brněnského podzemí Aleš Svoboda i spisovatelka Kateřina Tučková.
Více informací zde.
Zdroj: iRozhlas.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze