Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Památky a kultura

  Znojmo chce vrátit na své místo repliku kašny

  Město Znojmo zve veřejnost na letos první veřejnou prezentaci. Jejím tématem bude záměr navrácení kašny na Mikulášské náměstí, kde až do roku 1897 stávala. Její existenci dokládají dobové snímky. Prezentace proběhne ve čtvrtek 20. května od 16:00 hodin, a to buď na místě samém, anebo formou živého vysílání na Facebooku města Znojma.
  Veřejnou prezentaci povede PhDr. Jiří Kacetl, historik, zastupitel a předseda výboru pro územní plánování, strategický rozvoj a nakládání s majetkem města Znojma. „Už v roce 2008 pojalo vedení města Znojma záměr, že na vybraných místech v historickém jádru Znojma, by mohly být obnoveny původní historické kašny. A právě na Mikulášském náměstí až do roku 1897 také jedna stávala. A my, na základě dochovaného snímku, jsme schopni vypracovat poměrně přesný plán repliky této kašny,“ prozradil k záměru zastupitel Kacetl.
  „Srdečně všechny zveme na letošní první veřejnou prezentaci a doufejme, že tentokrát se opravdu sejdeme osobně. Pokud vás zajímá něco konkrétního k tomuto tématu, můžete nám své dotazy zaslat i předem a v případě, že budeme nuceni akci pořádat online, připravíme si pro vás odpovědi do živého vysílání,“ zve na událost starosta Jakub Malačka.
  Zdroj: Město Znojmo

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze