Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaDotace a FinanceŠkolství

Liberec chce získat až dvě miliardy z ITI

Celkem 132 žádostí usiluje o financování v rámci projektu Integrovaných územních investic (ITI), které budou prostřednictvím Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) financovány z evropských dotací až do roku 2027 v aglomeraci měst Liberce a Jablonce nad Nisou. Objem financí, které žadatelé potřebují, přesahuje sumu 5,5 miliardy korun. 

Město Liberec předložilo do předběžné výzvy k dnešnímu dni 36 projektů v hodnotě téměř 2 miliardy korun, přičemž dotace by mohla dosáhnout zhruba na 1 miliardu. A to nejen z ITI, ale také z individuálních žádostí.

„Všechny naše projekty jsou v pokročilém stádiu připravenosti a některé, například základní škola U Školy, se už přímo realizují. Nejvíce jich připravujeme v oblasti modernizace základních škol, konkrétně třeba ZŠ U Soudu, ZŠ Jabloňová, ale i revitalizace veřejných prostranství, jako je Tržní nebo Papírové náměstí. Stejně tak pokračujeme ve výstavbě bytů. Velký důraz klademe i na projekty, kde je klíčové posílení bezpečnosti v dopravě a docílení energetických úspor v objektech ve vlastnictví města,“ říká náměstkyně primátora pro strategický rozvoj a dotace Radka Loučková Kotasová.

Koncem srpna MMR zároveň vyhlásilo i první výzvy pro čerpání dotací z programu Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) rovněž na nové dotační období do roku 2027.  I do něj se město Liberec chystá podat hned několik nových žádostí. „Chceme zkrátka cílit na všechny možnosti získání dotační podpory,“ dodává Radka Loučková Kotasová.

Foto: Wikimedia Commons
Zdroj: Liberec

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
514
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze