Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Školství

Svitavsko: Pilotní projekt pro školy

Ve středu 3. února proběhlo oficiální odstartování pilotního projektu „středního článku vzdělávání“ na území Svitavska. Pilotáž jednoho z klíčových opatření Strategie vzdělávací politiky ČR 2030+ tak bude probíhat v úzké spolupráci MŠMT se starostou Svitav a předsedou Školské komise Svazu města a obcí Davidem Šimkem. Po dobu dvou let budou týmy odborníků ve vybraných regionech poskytovat školám cílenou podporu, zejména v oblasti managementu, správy organizace a personálního vedení. Stanou se prostředníkem v obousměrné komunikaci mezi MŠMT, školami a zřizovateli. Střední článek by měl nabídnout školám portfolio podpůrných služeb odpovídající jejich aktuálním konkrétním potřebám.

„Věřím, že se podaří vytvořit model, který by pomohl vzdělávací systém České republiky posunout o kus dále, a hlavně pomohl ředitelům škol od administrativního zatížení,“ shrnuje svá očekávání David Šimek.

Více informací ZDE

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
515
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze