Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Školství

V Moravskoslezském kraji nakoupí školy digitální technologie za téměř 80 milionů

Základní a střední školy v Moravskoslezském kraji dostaly na digitální učební pomůcky celkem 78,3 milionu korun. Tyto evropské peníze mají inovovat vzdělávání a rozvíjet informatické myšlení žáků. Pokročilé učební pomůcky si tak budou moci pořídit školy, které už vyučují nebo od nového školního roku budou vyučovat podle nového rámcového vzdělávacího programu, ve kterém ministerstvo využívání moderních technologií posiluje.

„Pokročilé digitální technologie mohou velmi výrazně zvýšit kvalitu výuky na středních i základních školách. Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace podpořilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy také v revidovaných rámcových vzdělávacích programech. Školy, které budou podle nich vyučovat, tak získaly podporu na nákup moderních digitálních učebních pomůcek a mobilních digitálních zařízení,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a upřesnil, že finance ministerstvo vyčlenilo z Národního plánu obnovy financovaného z evropského fondu Next Generation EU. Celkem 78,3 milionu korun bylo rozděleno mezi 28 škol zřizovaných krajem a 251 základních škol zřizovaných obcemi v regionu.

„Získané peníze mohou školy využít například na zařízení rozšířené či virtuální reality, 3D tiskárny a 3D pera nebo geolokační techniku. Nakoupit mohou i badatelskou techniku, jako jsou čidla a mikroskopy, také robotické a programovatelné učební pomůcky. Program podporuje i digitální technologie pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, takže si školy mohou z dotace pořídit pomůcky pro alternativní ovládání počítače, software pro rozpoznávání hlasu, zvětšování obrazu na displeji nebo automatické čtení textu. Rozvoj informatického myšlení žáků a jejich digitálních kompetencí považuji za velmi důležité a je dobře, že nákup digitálních technologií ve školách Evropská unie tak významně podpořila. Věřím, že se bude tento program opakovat, aby se do něj mohly brzy zapojit i další školy v regionu,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny.

FotoMoravskoslezský kraj
Zdroj: Moravskoslezský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1390
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze