Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceŠkolství

V Olomouckém kraji poskytli dětem uprchlíků batohy a penály

Možností, jak pomoci ukrajinským uprchlíkům je celá řada. Společnost Topgal ze Šternberku na Olomoucku se rozhodla darovat dětem školní aktovky a penály. Z více než osmi set ukrajinských dětí, které v regionu navštěvují základní školy, putovaly batohy k asi čtvrtině z nich. Ty totiž pomoc nejvíce potřebují. Do projektu se zapojil i Olomoucký kraj.

„Rodiny prchající před válkou si s sebou vzaly jen to nejnutnější. Školní potřeby jsou praktickým dárkem, který, věřím, děti dosyta využijí. Za podobné konkrétní nabídky pomoci jsem velmi rád,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Firma Topgal, která vyrábí školní batohy a penály, s nabídkou pomoci ukrajinským dětem oslovila nejprve Olomoucký kraj. „Na základě toho jsme kontaktovali všechny základní školy v Olomouckém kraji, aby nám sdělily, kolik dětí tyto pomůcky potřebuje, zda jde o děvčata či chlapce a kolik mají let, aby dostali potřeby na míru,“ uvedl radní pro oblast školství Aleš Jakubec.

Firma následně pomůcky předala školám. „Šlo nám především o to, aby naše společná pomoc byla adresná a pokud možno rychlá. Aby děti mohly batohy užívat ještě v tomto školním roce,“ podotkl Libor Chaloupka z firmy Topgal.

Batohy a pouzdra na tužky nakonec dostalo sto devadesát šest dětí. Olomoucký kraj přispěl asi čtyřiceti tisíci korunami.

„Jsem rád, že jsme mohli tento nápad podpořit. Vítám především to, že jde o inciativu soukromého subjektu, ke které se Olomoucký kraj přidal,“ poznamenal Aleš Jakubec.

FotoOlomoucký kraj
Zdroj: Olomoucký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze