Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

OdpadyTiskové zprávy

ASEKOL recyklací elektroodpadu ušetřil těžbu tisíce tun surovin

Image

Kolektivní systém ASEKOL za rok 2023 sesbíral rekordních 61,8 tisíc tun vysloužilých elektrospotřebičů.

Tímto výsledkem splnil nejen celkovou kvótu sběru ve výši 65 % stanovenou

zákonem, ale opět překročil i dílčí sběrové kvóty. Recyklací takového objemu elektroodpadu bylo ušetřeno více než 243 000 tun CO 2 a při přepočtu na primární suroviny jich nemuselo být vytěženo 44,8 tisíc tun.

Společnost ASEKOL se jako lídr v oblasti elektroodpadu svou činností významně podílí na ochraně životního prostředí a úspoře přírodních zdrojů. Úsporu na životním prostředí je možné vyjádřit environmentálním vyúčtováním na základě LCA analýzy. „Díky recyklaci více než 61,8 tisíc tun elektroodpadu bylo dosaženo úspory více než 243 000 tun CO 2 . V případě přepočtu na primární suroviny díky recyklaci nemuselo být vytěženo 44,8 tisíc tun primárních surovin,“ říká Daniel Šafář, obchodní a marketingový ředitel společnosti ASEKOL.

Co se týče jednotlivých sběrových kategorií, ASEKOL dosáhl těchto výsledků:

  • skupina 1 – zařízení pro tepelnou výměnu – 68,8 %
  • skupina 2 – TV a monitory – 72,7 %
  • skupina 3 – světelné zdroje – 68,0 %

Díky odpovědnému přístupu občanů ke třídění odpadu, husté sběrné síti a ekologické recyklaci kolektivní systém ASEKOL minimalizuje zátěž na životní prostředí a podporuje cirkulární ekonomiku, což rekordní výsledky z loňského roku potvrzují. „Naše strategie nespočívá pouze ve splnění zákonných požadavků, ale v neustálém rozšiřování našich služeb, spoluprací jen s certifikovanými zpracovateli a

podpoře osob se zdravotním postižením prostřednictvím chráněných dílen,“ říká Daniel Šafář, obchodní a marketingový ředitel společnosti ASEKOL.

Společnost ASEKOL svými výsledky již více než 18 let potvrzuje své závazky k odpovědnému nakládání s elektroodpadem a nadále tak posiluje svou pozici v oblasti sběru a recyklace vysloužilých elektrospotřebičů. Dlouhodobě přináší inovace a hledá nové způsoby efektivního sběru a recyklace.

Cílem je nejen plnění povinností stanovených legislativou, ale hledání nových způsobů vedoucích k trvalé udržitelnosti. „V roce 2023 to bylo například spuštění nové mobilní aplikace na mobilní svozy pro občany vybraných lokalit. Na základě zpětné vazby obyvatel bude ASEKOL v této aktivitě pokračovat i v dalších letech,“ říká Daniel Šafář a dodává: „Děkujeme našim klientům za dlouhodobou důvěru, partnerům a zaměstnancům za jejich úsilí. V neposlední řadě poděkování patří všem občanům, kteří poctivě třídí odpad.“

Foto: Pixabay
Zdroj: ASEKOL a.s.

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze