Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

KyberbezpečnostTiskové zprávy

ČD – Telematika posiluje v kyberbezpečnosti

Image

ČD – Telematika rozšiřuje zásadním způsobem své služby v oblasti kyberbezpečnosti a síťové infrastruktury. Cílem je výrazně posílit ochranu svých zákazníků před neustále narůstajícími kybernetickými hrozbami. Pod názvem ČDT-NET nově nabízí komplexní bezpečnostní řešení síťové a serverové infrastruktury ve formě služby (IaaS) a bezpečnostního dohledu. Vlastní bezpečnostní dohledové centrum (SOC) otevřela ČD – Telematika v pátek za účasti ministra dopravy Martina Kupky.

Pro dopravu, a to nejen drážní, je bezpečnost a dostupnost dat a digitálních služeb kritickým parametrem. Proto velmi vítám záměr ČD – Telematiky nabízet služby v oblasti kybernetické bezpečnosti nejen skupině Českých drah, ale i dalším komerčním a státním subjektům včetně Ministerstva dopravy,“ uvedl ministr dopravy Martin Kupka.

Otevření bezpečnostního dohledového centra společnosti ČD – Telematika představuje zlomový krok v našem plánu posílení kybernetické bezpečnosti. Jako mateřská společnost jsme hrdí, že ČD – Telematika využívá nejnovější technologie a odborné znalosti k zajištění bezpečnosti dat a infrastruktury. To je klíčové pro udržitelný rozvoj, ochranu a spolehlivost nejen naší datové sítě, ale i celého sektoru drážní dopravy. Jsem přesvědčen, že nové dohledové centrum znamená významný přínos nejen pro Skupinu Českých drah, ale i pro širší komunitu uživatelů digitálních služeb,“ řekl Michal Krapinec, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah.

S ohledem na dramaticky rostoucí kybernetické hrozby jsme se v minulém roce rozhodli v ČD – Telematice vybudovat expertní tým zaměřený právě na ochranu a dohled nad bezpečností dat našich zákazníků. Kromě již poskytovaných služeb bezpečnostního perimetru, jako je ochrana před volumetrickými DDoS útoky, malwarem nebo aplikačními DDoS útoky, jsme nyní spustili i službu bezpečnostního dohledu neboli SOC. Tyto i další služby v rámci IaaS patří do produktové skupiny ČDT-NET a jsme připraveni je nabízet jak zákazníkům z drážního prostředí, tak i mimo něj,“ řekl Jan Hobza, předseda představenstva společnosti ČD – Telematika.

K vybudování nových komplexních služeb využila ČD-Telematika potenciálu vlastní rozsáhlé optické sítě a role poskytovatele internetu. V rámci nového produktu ČDT-NET, který byl vytvořen jako skupina služeb IaaS, je kladen velký důraz na bezpečnost celého řešení. Provoz jednotlivých zákazníků uvnitř ČDT-NET je striktně oddělen. Využívají se nejmodernější technologie, které umožňují definovat bezpečnostní politiky, povolovat pouze nezbytně nutný provoz a výrazně zvýšit vizibilitu nad děním v síti. Právě tyto moderní technologie jsou jedním z významných zdrojů informací pro technologii SIEM a SOC analytiky bezpečnostního dohledového centra.

Nově otevřené bezpečnostní dohledové centrum, u jehož výstavby bylo dbáno na vysoký standard fyzické bezpečnosti, zajišťuje proaktivní monitoring systémů s cílem včas detekovat potenciální hrozby a okamžitě na ně reagovat. Cílem nově vzniklého SOC týmu je nabízet zákazníkům ČD – Telematiky další velmi pokročilé a specifické služby v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Jedním z cílů společnosti ČD – Telematika je držet expertní know-how uvnitř naší společnosti. Pro naplnění výzev v oblastech komplexních služeb a kybernetické bezpečnosti bylo proto nutné rozšířit naše technické týmy o řadu nových specialistů a vybudovat od nuly celé nové oddělení,“ uzavírá Jan Hobza.

ČD – Telematika a.s. je významným poskytovatelem v oblasti drážních technologií pro zabezpečení a komunikaci, působí i jako dodavatel velkoobchodních telekomunikačních služeb. Provozuje vlastní optickou síť napříč Českou republikou, která je součástí kritické infrastruktury státu. Nabízí i služby v oblasti správy, údržby a výstavby optických infrastruktur. Portfolio svých činností doplňuje oblastí kybernetické bezpečnosti. Na trhu působí od roku 1994 a má více než 500 zaměstnanců.

Foto a Zdroj: Ministerstvo dopravy

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze