Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaTiskové zprávy

Integrace MHD usnadní v Kroměříži cestování veřejnou dopravou 

Image

Kroměřížská MHD se zapojí do systému Integrovaná doprava Zlínského kraje. Podpisem deklarace o spolupráci při integraci veřejné dopravy to dnes v Kroměříži stvrdili starosta města Tomáš Opatrný a náměstek hejtmana Zlínského kraje Radek Doležel. Snahou hejtmanství je začlenit všechny provozované městské hromadné dopravy v kraji do jednotného tarifního systému.  

Cestování veřejnou dopravou se díky tomu stane pro obyvatele Kroměříže jednodušší. „Díky sjednocení tarifů a plateb bude cestování po Zlínském kraji přehlednější. Cestující si také nebudou muset pořizovat více jízdních dokladů v podobě předplacených či slevových karet, jako je tomu doposud,“ vysvětlil Radek Doležels tím, že podpis deklarace je prvním krokem, přesné podmínky i termín zapojení MHD Kroměříž do krajské integrované dopravy bude předmětem dalšího jednání představitelů města a hejtmanství.

Občané si pak koupí jednu jízdenku, kterou budou moci použít na cestování vlakem, linkovým meziměstským autobusem a také na jízdu městskou hromadnou dopravou v Kroměříži,“ popsal systém starosta Tomáš Opatrný.

Od července loňského roku je do jednotného tarifního systému Zlínského kraje už plně integrovaná MHD v souměstí Uherské Hradiště – Staré Město – Kunovice, od 1. dubna dojde k zapojení MHD ve Vsetíně a na začlenění MHD Zlín – Otrokovice se aktuálně pracuje.

Při příležitosti podpisu deklarace dnes představilo vedení města Kroměříž také dva nové hybridní autobusy značky MAN, které doplní flotilu kroměřížské MHD. Oba vozy kombinují pohon na naftu a elektřinu, dohromady přišly na zhruba 11,7 milionu korun.

Foto a Zdroj: Zlínský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
441
Energetika
499
IT
365
Dotace a Finance
1354
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze