Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Tiskové zprávy

Kraj navýšil podporu obcím v znevýhodněných územích

Image

Až jeden milion korun například na technické sítě, na koupi nebo rekonstrukci domu k bydlení nebo stejná částka na objekty pro podnikání. 

To nabízí obcím dotační program Podpora bydlení a podnikání ve vybraných rozvojově znevýhodněných územích Jihomoravského kraje. Jeho druhý ročník schválila ve středu 10. ledna 2024 rada kraje.

„Oproti předchozímu roku jsme celkovou částku na dotační program navýšili o pět milionů na současných 15 milionů korun. Jde nám o to, abychom zabránili odlivu obyvatel z těchto rozvojově znevýhodněných oblastí. Chceme obcím pomoct s vytvářením lepších životních podmínek a zvyšovat tak atraktivitu těchto regionů pro investory a obyvatele. To, že podpoříme rozvoj na znevýhodněných územích, může snížit odliv obyvatel do ekonomicky silnějších center a posílit tak odolnost těchto obcí vůči ekonomickým výkyvům,“ vysvětluje záměr dotačního programu náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Cílovou skupinou jsou obce s počtem obyvatel do tří tisíc obyvatel na území Jihomoravského kraje, které se nacházejí ve vybraných rozvojově znevýhodněných územích kraje, tj. územích, kterým je potřebné věnovat pozornost a zaměřit se na jejich podporu (jako příklad může posloužit třeba oblast Horňácka na Veselsku, Vranovska na Znojemsku nebo třeba Podluží na Hodonínsku a Břeclavsku).

Dotační program se dělí na dva dotační tituly – Technická infrastruktura a objekty pro bydlení a Objekty pro podnikání.

Foto a Zdroj: Jihomoravský kraj

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze