Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Tiskové zprávy

Kraj pokračuje v projektech energetických úspor

Image

Rada Kraje Vysočina na svém jednání 23. ledna 2024 schválila zařazení šesti nových úsporných projektů, zaměřených na komplexní rekonstrukce objektů včetně zateplení. 

Nové podoby se tak dočkají domovy mládeže Střední školy stavební v Jihlavě, České zemědělské akademie v Humpolci a Agro-technické střední školy Bystřice nad Pernštejnem. U škol se pak bude jednat o areál Střední odborné školy Nové Město na Moravě, budovu školy České zemědělské akademie v Humpolci v Nádražní ulici a jeden objekt ve středisku praktické výuky Petrovice Střední odborné školy Nové Město na Moravě.

Zařazení těchto šesti nových projektů bylo provedeno na základě naplňování energetického managementu kraje a provedených analýz. Celkově bylo v loňském roce posouzeno z hlediska vhodnosti a potenciálu úspory energií 26 objektů v majetku kraje, z nichž bylo vybráno právě těchto šest. U všech objektů očekáváme naplnění podmínek pro spolufinancování z Operačního programu Životní prostředí 2021–2027, přičemž předpokládáme úsporu energií ve výši 35–40 procent“, uvedla Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro regionální rozvoj.

Předpokládaná výše nákladů na přípravu šesti nových projektů činí 17 milionů korun, po sečtení s očekávanými realizačními náklady jde o 447 milionů korun. Z Operačního programu Životní prostředí 2021–2027 by mělo být pokryto minimálně 40 % způsobilých výdajů, reálná výše dotace by se měla pohybovat v intervalu 54 až 90 milionů korun.

U všech objektů bude kromě stavebních úprav k zateplení a výměně oken uvažováno i s dalšími energeticky úspornými opatřeními jako například instalace fotovoltaických elektráren, modernizace osvětlení, instalace vzduchotechniky s rekuperací odpadního tepla, rekonstrukce topné soustavy či snížení energetické náročnosti technologických provozů. Ve vybraných případech pak bude přistoupeno i k rozsáhlejší rekonstrukci těchto objektů.

Vytváříme zdravější a pohodlnější prostřední pro vzdělávání, ale i ubytování studentů, což je nezbytné pro podporu a další rozvoj kvality krajského školství,“ doplnil Jan Břížďala, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

Foto a Zdroj: Kraj Vysočina

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze