Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceTiskové zprávy

Královéhradecký kraj vyhlásil soutěž Cena hejtmana za společenskou odpovědnost

Image

Královéhradecký kraj spolu s Radou kvality ČR vyhlašuje vůbec poprvé regionální soutěž Cena hejtmana za společenskou odpovědnost. Organizace podnikatelského i veřejného sektoru včetně škol a obcí se mohou přihlašovat do 31. srpna 2023 prostřednictvím internetového dotazníku. Posláním soutěže je ocenit aktéry, kteří jsou v návaznosti na svou činnost regionálně, sociálně, ekonomicky či environmentálně odpovědní a poskytují pozitivní přínos pro společnost.

„Společenská odpovědnost v posledních letech nabývá na svém významu, protože odráží ochotu a snahu jednotlivých subjektů podílet se na rozvoji kvality svého okolí a tím i celého kraje. Těší mě, že zapojením do soutěže oceníme právě ty regionální aktéry, kteří se společenskou odpovědností aktivně a nad rámec svých zákonných povinností zabývají. Jejich komplexní a proaktivní přístup totiž zásadně přispívá k tomu, že jsme krajem, ve kterém se nejen dobře žije, ale také pracuje,“

okomentoval udílení ceny za společenskou odpovědnost hejtman Martin Červíček.

Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost kraj udělí ve dvou kategoriích, a to pro soukromý a veřejný sektor. Podmínkou přihlášení do soutěže je vyplnění sebehodnotícího dotazníku do 31. srpna 2023. Konečné pořadí účastníků stanoví hodnotitelská komise, ve které jsou vedle zástupců kraje i zástupci Rady kvality ČR.

Ocenění realizuje Rada kvality ČR od roku 2009, kdy byl v Moravskoslezském kraji vyhlášen první ročník. Ocenění v současnosti udílí také dalších osm krajů ČR, ke kterým letos přibyde také Královéhradecký kraj. Záštitu soutěži uděluje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

Zájemci se mohou přihlašovat prostřednictvím odkazu na webu www.kr-kralovehradecky.cz/cenahejtmana/, kde najdou všechny potřebné informace. Vyhlášení výsledků a slavnostní předání ocenění v obou kategoriích se uskuteční letos v listopadu.

Foto a Zdroj: Královéhradecký kraj

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze