Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkcePamátky a kulturaTiskové zprávy

Liberecký kraj hledá nejlepší knihovnu regionu

Image

Další ročník soutěže Nejlepší knihovna v regionu vyhlašuje Liberecký kraj ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou. Komise hodnotí přínos v oblasti rozvoje veřejných knihovnických a informačních služeb a přispívání pro kulturní život v obci či městě. Poprvé se soutěž konala před deseti lety, cena se udílí jednou za dva roky jako vyjádření uznání knihovně za její činnost a zásluhy.

„Knihovny jsou zásadní součástí našich životů. A dávno to nejsou „jen“ stánky pro půjčování knih. Besedy, přednášky, programy pro rodiče s dětmi či pro seniory, ale také nejrůznější výukové programy. V neposlední řadě jsou to místa setkávání. To všechno bude součástí hodnocení knihoven. Jsem zvědavá, které knihovny budou letos ty nejlepší,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

S návrhy kandidátů na ocenění přicházejí vždy pověřené knihovny v jednotlivých okresech, jimiž jsou Městská knihovna Česká Lípa, Městská knihovna Jablonec nad Nisou, Městská knihovna Semily a Krajská vědecká knihovna v Liberci. Pokaždé předloží hodnotící komisi tři návrhy s doporučením nejlepší knihovny v daném regionu. Komisi tvoří zástupci Libereckého kraje, Krajské vědecké knihovny v Liberci a každé pověřené knihovny.

Čtyři oceněné knihovny z okresů obdrží u příležitosti Setkání knihovníků Libereckého kraje diplom a finanční odměnu. Vyhlášení výsledků se skuteční v Krajské vědecké knihovně v Liberci na začátku prosince.

V roce 2022 si titul nejlepší knihovna odnesla Místní knihovna ve Višňové (za okres Liberec), Obecní knihovna Studenec (za okres Semily), Místní knihovna Jílové u Držkova (za okres Jablonec nad Nisou) a Obecní lidová knihovna v Okrouhlé (za okres Česká Lípa).

Foto a Zdroj: Liberecký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze