Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceTiskové zprávy

MMR podpoří výstavbu a rekonstrukci infekčních klinik 

Image

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spadá pod Ministerstvo pro místní rozvoj, vyhlásil tři výzvy na podporu vzniku základní sítě infekčních klinik a oddělení. 

Více než 1,8 miliardy korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) mohou žadatelé využít na stavbu, rekonstrukce nebo modernizaci lůžkových infektologických klinik a oddělení. Příjem žádostí o podporu odstartuje v dubnu 2024.

„Těší mě, že naše ministerstvo může z evropských fondů přispět ke zvýšení dostupnosti a kvality poskytované péče o pacienty s infekčním onemocněním. Finanční prostředky mohou žadatelé využít jak na stavbu nových klinik a jejich rekonstrukci, tak na nákup nového zdravotnického vybavení nebo informačních a komunikačních technologií,” řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Finanční podpora z IROP umožní vytvoření nových lůžek akutní lůžkové péče v oboru infekčního lékařství. Navýší podíl jednolůžkových pokojů na celkovém lůžkovém fondu infektologických pracovišť a zavede, modernizuje a rozšíří nové diagnostické a léčebné metody na infektologických pracovištích. Žadatelé mohou prostředky využít mimo jiné na IT například na pořízení komunikačního zařízení sestra-pacient, systému bezpečnosti personálu nebo komunikačních technologií pro komunikaci s osobami se smyslovým postižením.

91.výzva IROP podpoří projekty na území méně rozvinutého regionu a je v ní k dispozici 1 061 851 110 Kč z EFRR. 92. výzva IROP je poté pro projekty na území přechodového regionu a je v ní k dispozici 575 312 703 Kč z EFRR. V 93. výzvě IROP je připravená částka 200 000 000 Kč z EFRR a je pro projekty na území celé ČR.

Foto a Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
441
Energetika
499
IT
365
Dotace a Finance
1354
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze