Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceTiskové zprávyVodohospodářství

Moravskoslezský kraj pomáhá hospodařit s vodou

Moravskoslezský kraj pokračuje v podpoře projektů z oblasti vodního hospodářství. I letos přispěje obcím na drobné vodohospodářské akce a koncepční studie řešící nakládání s vodami. Krajští zastupitelé schválili finanční podporu 12 obcí v celkové částce 22,35 milionu korun.

„Na čističky odpadních vod přispějeme obcím Hlinka, Dolní Moravice a Radkov. V Březové se připravuje rekonstrukce vodovodu, splaškovou kanalizaci budují v Kunčicích pod Ondřejníkem, podpoříme i obec Trojanovice, která pracuje na zajištění zásobování pitnou vodou místní části Bystré. Na těchto šest obecních projektů máme v krajském rozpočtu připraveno něco málo přes dvacet milionů korun. Tyto prostředky mají napomoci zvýšit kvalitu života v menších obcích našeho regionu,“ uvedla radní Moravskoslezského kraje pro životní prostředí Zdenka Němečková Crkvenjaš.

Druhý dotační program je zaměřený na podporu řešení nakládání s vodami. „S ohledem na životní prostředí je potřeba zabývat se možnostmi vsakování nebo odvádění srážkových vod, ale i likvidace splaškových vod. Přispějeme šesti obcím na studie, které se těmito oblastmi zabývají. Například s dešťovou vodou se dá nakládat opravdu hospodárně, lze ji využívat nejen na zavlažování zeleně, ale třeba i na napájení fontán, k průmyslovým účelům jako je například chlazení nebo třeba mytí vozidel či kropení chodníků. Srážková voda může sloužit i k doplňování podzemních vod. S pomocí krajských peněz si obce nechají zpracovat studie, které jim individuálně navrhnou možné varianty nakládání s vodami,“ řekla krajská radní Zdenka Němečková Crkvenjaš a doplnila, že celkem 2,35 milionu korun krajští zastupitelé rozdělili na studie obcím Rohov, Děhylov, Trnávka, Albrechtičky, Holčovice a Tichá.

Foto: Pexels
Zdroj: Moravskoslezský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze