Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceITTiskové zprávy

MPO vypsalo výzvu z Národního plánu obnovy na podporu projektů rozvoje aplikací pro průmyslové oblasti za použití sítí 5G

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyhlásilo novou výzvu z Národního plánu obnovy. Podpoří aktivity, jejíž hlavní náplní je investice nebo pořízení nových služeb v informačních a komunikačních technologiích v oblasti (RIS3), tedy software a hardware, služby, osobní a další náklady související se zásadní změnou výrobního postupu projektem rozvoje aplikací za použití mobilních sítí 5. generace a jeho demonstrace v oblasti Průmyslu 4.0.

 „Jde o další z výzev, kterou podpoříme nové projekty s vysokou přidanou hodnotou. Chceme vytvářet podmínky, které podpoří snižování výrobních nákladů a zkracování doby výroby,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Tento program umožní podporu vytvoření aplikací digitalizovaných výrobních linek nebo robotizovaných systémů s přímou komunikací uživatelů přes 5G mobilní zařízení nebo komunikace zařízení nebo strojů/technologií mezi sebou (D2D, M2M),“ dodává vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací Petr Očko.

V Národním plánu obnovy je vyčleněno 375 miliónů korun. Žádosti o podporu je možné podávat od 31. července 2023 do 30. září 2023.

Podrobné informace k výzvě jsou na webu MPO.

Foto: Pexels
Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu 

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
509
IT
374
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze