Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaDotace a FinanceMístní rozvojTiskové zprávy

Na obnovu místních komunikací dá MMR dalších 266 milionů 

Image

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo 74 projektů zaměřených na obnovu místních komunikací. V podprogramu Podpora obcí s 3 001–10 000 obyvateli na to resort vyčlenil přes 266 milionů korun. Prioritně MMR podpoří projekty obcí z hospodářsky a sociálně ohrožených území a strukturálně postižených regionů. Obnovené komunikace pomohou zlepšit kvalitu života tamních obyvatel.

„Investice do dopravní infrastruktury jsou nesmírně důležité. Lidé žijící na venkově se bez problémů musí dostat všude tam, kde musí nebo chtějí být fyzicky. Do obce se až přímo k domu musí rychle dostat třeba záchranka. Na MMR jsme si toho dobře vědomi, proto pravidelně podporujeme projekty na obnovu místních komunikací,” řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Výzva z podprogramu Podpora obcí s 3 001–10 000 obyvateli – Dotační titul A – Podpora obnovy místních komunikací podpoří celkem 74 projektů ve výši přes 266 milionů korun, přičemž jeden projekt často zahrnuje obnovu více místních komunikací v obci. Další žádosti, aktuálně zařazené mezi náhradní, mohou být podpořeny v závislosti od finální podoby rozpočtu programu pro rok 2024.

MMR už před měsícem schválilo 455 žádostí o podporu na obnovu místních komunikací pro obce do 3 tisíc obyvatel v celkové výši jedné miliardy korun.

Seznam vyhodnocených žádostí naleznete už teď na webových stránkách MMR.

Foto a Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
419
Energetika
462
IT
324
Dotace a Finance
1286
Odpady
236

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze