Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceMístní rozvojŠkolstvíTiskové zprávy

  Na podporu vzniku dětských skupin bylo z fondů EU vyčleněno 300 milionů korun

  Image

  Ministerstvo práce a sociálních věcí dnes vyhlásilo novou výzvu, která je určena na podporu dětských skupin. Bude tak opět možné žádat o evropské finanční prostředky, konkrétně z Operačního programu Zaměstnanost plus (OPZ+). Peníze jsou určeny především na vytvoření kapacit nových dětských skupin a první rok jejich provozu. Dosud bylo z fondů EU podpořeno více než 1 200 dětských skupin a vytvořeno zhruba 17 tisíc míst za asi 7 miliard korun. 

  „Podpora rodin s nejmenšími dětmi patří k hlavním prioritám MPSV. Naším cílem je co nejvíce pomoci rodičům ve slaďování rodinného a pracovního života. Chceme při návratu na pracovní trh podpořit rodiče, zejména maminky. Nechceme, aby byli limitováni tím, že pro jejich dítě třeba nenajdou místo ve školce,“ řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). 

  Na výzvu Vybudování dětských skupin (1) bylo vyčleněno 300 milionů korun. Žádosti mohou podávat provozovatelé průběžně od dnešního dne až do konce září ve všech regionech. Financování bude probíhat osvědčenou metodou tzv.jednotkového vykazování, avšak v jiné podobě, než tomu bylo v předchozím Operačním programu Zaměstnanost (OPZ). Zásadní novinkou je způsob vykazování provozu, kdy se dosažená obsazenost dětské skupiny vypočítává na základě uzavřených smluv provozovatele s rodiči. Nově je také možné více než dvojnásobné navýšení částky dotace na vytvoření dětské skupiny. Průměrný projekt nového zařízení s 12 místy tak může získat až 2,8 milionu korun. Podporovány budou jak dětské skupiny pro veřejnost, tak i podnikové dětské skupiny. 

  V plánu je také vyhlášení výzvy v rámci Národního plánu obnovy (NPO), na kterou bude vyčleněno 1,7 miliardy korun a pomůže obcím při budování infrastruktury pro nové dětské skupiny. „Touto výzvou chceme podpořit investiční projekty na budování dětských skupin, ať už výstavbou nových budov, nebo nákupem a rekonstrukcí těch stávajících, aby mohly dětským skupinám v obcích a městech ještě dlouho sloužit,“ řekl ministr Jurečka. Obce budou mít jedinečnou možnost vybudovat na svém území novou dětskou skupinu. Dotace pokryje až 100 % nákladů na výstavbu nových budov, nákup a rekonstrukci nebo jen rekonstrukci obecních prostor tak, aby tyto objekty následně dlouhodobě sloužily pro provoz dětských skupin. MPSV má na podporu nových dětských skupin v rámci Národního plánu obnovy k dispozici až 6 miliard korun. 

  Udržení provozu nově vzniklých zařízení je po skončení projektů z OPZ, OPZ+ i NPO zajištěno díky možnosti čerpání státního příspěvku, který je poskytován podle zákona. Aktuální informace o výzvách z Operačního programu Zaměstnanost plus jsou dostupné vpřehledu výzev OPZ+. Více informací o Národním plánu obnovy najdete na https://www.mpsv.cz/web/cz/narodni-plan-obnovy.

  Zdroj Foto: Ministerstvo práce a sociálních věcí 
  Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze