Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Tiskové zprávy

Nová Ves u Nového města na Moravě je vesnicí roku kraje Vysočina 

Image

Zlatou stuhu pro vítěze regionálního kola soutěže Vesnice roku obdržela 4. srpna 2023 obec Nová Ves u Nového Města na Moravě. Obec, ve které má trvalou adresu 665 obyvatel, má z minulosti už také dvě bílé stuhy za činnost mládeže, modrou stuhu za společenský život a z loňského roku stuhu oranžovou za spolupráci se zemědělským subjektem. Krajská hodnotitelská komise ocenila dlouhodobý rozvoj a bohatý spolkový, sportovní i kulturní život, úspěšnost obce při čerpání dotací, nastavení koncepce rozvoje obce a dodržování tradic. Zlatou stuhu za obec převzala starostka Helena Tučková.

Ocenění letos převzalo celkem 15 obcí. Kromě tradičních stuh a diplomů oceněné obce mohou využít finanční dary Kraje Vysočina v souhrnné výši 550 tisíc korun. Další dotace obcím přísluší dle charakteru ocenění od jednotlivých garantů a vyhlašovatelů soutěže. Nová Ves u Nového Města na Moravě bude začátkem září usilovat společně s dalšími 12 obcemi z dalších krajů o úspěch v celostátním kole soutěže.

Slavnostního vyhlášení výsledků soutěže Vesnice roku 2023 Kraje Vysočina se za samosprávu Kraje Vysočina účastnili náměstci hejtmana Kraje Vysočina Hana Hajnová, Vladimír Novotný a Roman Fabeš a dále členové Rady Kraje Vysočina Jan Břížďala, Jan Tourek, Karel Janoušek a Pavel Hájek.

Foto a Zdroj: Kraj Vysočina 

Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze