Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceITTiskové zprávy

Pan Prokoukl ušetří nervy a peníze

Image

Prokoukl to! A ty? To je název osvětové kampaně, která probíhá na území kraje ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Olomouckého kraje od roku 2023. Hlavní postavou kampaně je pan Prokoukl, který upozorňuje na nástrahy, podvody a nebezpečí v internetovém prostředí.

Stále častěji se setkáváme s podvody na internetu. Pachatelé cílí na všechny skupiny obyvatel a přichází s novými typy útoků, proto je důležité včasnou prevencí neustále upozorňovat na rizika a nebezpečí. Pan Prokoukl může pomoci při včasném odhalení podvodů, aby lidé zbytečně nepřišli třeba o svoje celoživotní úspory,“ řekl Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

V letošním roce se osvětová kampaň přesune nejen na obrazovky FTV Prima a na venkovní billboardy, ale rozšíří se také o sérii nových komiksových příběhů. Projekt počítá s průběžným vzděláváním odborníků, preventistů a strážníků, a to nejen v rámci managementu osobní bezpečnosti, ale také v oblasti mediální gramotnosti a v profesionalizaci preventivních činností.

Všechny plánované aktivity přijdou na 350 tisíc korun, z toho dotace Ministerstva vnitra pokryje částku 250 tisíc korun. Zbytek doplatí Olomoucký kraj.

Foto a Zdroj: Olomoucký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
509
IT
374
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze