Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

ITTiskové zprávy

Pojízdná učebna nadále seznamuje s moderními technologiemi

Image

Žáci v Plumlově, Lošticích a Přemyslovicích v Olomouckém kraji si mohli vyzkoušet moderní technologie jako jsou 3D tisk nebo virtuální realita. Součástí výjezdů pojízdné učebny techniky je také kariérové poradenství a představení nového pojetí výuky pro pedagogy. Příští týden navštíví kamión Jihomoravský kraj.

„Stejně jako byli v době průmyslové revoluce třeba strojní inženýři, dnes potřebujeme dostatek vývojářů softwaru a aplikací, odborníky na umělou inteligenci, kybernetickou bezpečnost nebo robotiku. Proto pokračujeme s výjezdy pojízdné učebny techniky mezi žáky základních škol po celé České republice,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a dodává: „Chceme najít nové talenty, kteří pomohou firmám s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců a díky tomu zvýší naši konkurenceschopnost.“ 

Pojízdná učebna techniky je speciálně upravený kamión vybavený moderními výrobními stroji. Žákům 8. a 9. tříd základních škol nabízí praktické vzdělávání zejména v oblasti moderních digitálních technologií. Součástí projektu je také kariérové poradenství, pro pedagogy pak představení nového pojetím výuky techniky a informatiky.

„Máme za sebou první letošní výjezd v tomto roce a stejně jako loni mají základní školy o návštěvu pojízdné učebny techniky velký zájem,“ říká koordinátor projektu z MPO Tomáš Hamberger a dodává: „Chtěl bych poděkovat žákům a pedagogům v Plumlově, Lošticích a Přemyslovicích za nadšení a odhodlání učit se novým věcem. Příští týden nás čeká návštěva základních škol v Nikolčicích, Šaraticích a Loděnicích v Jihomoravském kraji.“ 

Do projektu se od svého začátku zapojilo 187 škol, 5 012 žáků a 1 818 učitelů. Informace o pojízdné učebně techniky, aktuální harmonogram a on-line přihlášku najdete na webu www.technikadoskol.cz.

Foto a Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Nejčtenější kategorie
Chytré město
425
Energetika
485
IT
345
Dotace a Finance
1327
Odpady
243

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze