Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruchDotace a FinanceTiskové zprávy

Přes 80 milionů korun poputuje na rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu

Naučné stezky, skateparky, ptačí pozorovatelna, interaktivní expozice v muzeích nebo hvězdárna. To je jen zlomek projektů, které Ministerstvo pro místní rozvoj navrhlo k podpoře v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech, konkrétně v podprogramu určeného pro rozvoj infrastruktury. Celkem rozdělí přes 82 milionů korun.

„Cestovní ruch to v posledních letech rozhodně neměl jednoduché. Našim cílem je zvýšit potenciál a konkurenceschopnost českých regionů, zkvalitnit nabídku služeb pro návštěvníky a přispět k zachování pracovních míst v tomto odvětví,” řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Výzva podpoří například vybavenost a atraktivitu dálkových a regionálních tras pro lyžařskou, vodní, cyklistickou nebo pěší turistiku. Cílí také na rozvoj navigačních a informačních systémů v destinacích, úpravu lyžařských běžeckých tras, ekologicky šetrnou dopravu v turistických regionech i monitoring návštěvníků. Tím usnadní pohyb turistů v konkrétní destinaci, pomůže rozvoji investic do cestovního ruchu, rozšíří poskytované služby a zvýší jejich kvalitu.

Seznam vyhodnocených žádostí naleznete na webových stránkách MMR.

Foto a Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze