Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkcePamátky a kulturaTiskové zprávyŽivotní prostředí

Putovní výstava představí brownfieldy 

Image

Putovní výstavu s názvem Revitalizované brownfieldy Libereckého kraje budou hostit prostory v jabloneckém obchodním domě CENTRAL. Expozici pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s Agenturou regionálního rozvoje. Přístupná bude zdarma od 15. do 30. dubna 2024.

„Výstava představí úspěšné příklady přeměny zanedbaných a chátrajících objektů na moderní a funkční prostory. Návštěvníci se mohou inspirovat a dozvědět se více o možnostech využití brownfieldů,“ uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Po Jablonci nad Nisou se výstava přesune do Liberce, kde bude k vidění v obchodním centru FORUM, a to od 1. do 19. května 2024.

Výstava je určena veřejnosti, studentům, zástupcům samospráv, investorům, developerům a všem, kteří se zajímají o problematiku brownfieldů.

„Putovní výstava, stejně jako databáze brownfields a greenfields Libereckého kraje, je účinným nástrojem, jak pomoci znovuvyužití zanedbaných a nefunkčních objektů či areálů na území našeho kraje,“ dodal radní kraje Jiří Ulvr.

Kdo by měl zájem dozvědět se více o brownfieldech, může navštívit také web www.investujpodjestedem.cz. „Tam lze získat další informace o této problematice a vyhledat i vhodné lokality pro podnikatelské záměry. Je také možné se obrátit na Agenturu regionálního rozvoje, která portál spravuje a je připravena zprostředkovat potřebné informace,“ doplnil Ulvr.

Databáze brownfieldů a greenfieldů, což jsou pomyslné zelené louky určené k zastavění, v současné době obsahuje celkem 251 míst, z toho 9 jich na prodej a 4 k pronájmu.

Foto a Zdroj: Liberecký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze