Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceITMístní rozvojTiskové zprávy

  Smart akcelerátor+ podpoří vzdělávání podnikatelů i vývoj nových technologií 

  V letech 2023 až 2026 pokračuje úspěšný projekt Smart akcelerátor Pardubického kraje. Přípravy na jeho zahájení jsou již v plném proudu. Co regionu tato iniciativa přinese? Podporu vědy, vzdělávání, start-upů, podnikání i regionálního rozvoje za téměř 60 milionů korun.

  Cílem Smart akcelerátoru+ je zvyšovat úroveň podnikání v našem regionu, přicházet s novými myšlenkami, postupy, propojovat lidi a instituce. Chystá se proto například aktivní podpora a vzdělávání podnikatelů, chceme firmám pomoci na trh dodávat nová řešení. Plánujeme výměnu zkušeností s Izraelem a Saskem. Naším cílem je také podpora ekonomicky ohrožených oblastí na Moravskotřebovsku a Českotřebovsku, kde je ukrytý velký potenciál pro jejich další rozvoj. Minulý rok jsme zahájili nutnou administrativu a letos již projekt chceme naplno spustit, podepisujeme smlouvy o partnerství a na zastupitelstvu jsme v úterý 18. dubna schválili celkový záměr,“ přibližuje cíle iniciativy radní pro regionální rozvoj Ladislav Valtr.

  Smart akcelerátor+ s dovětkem Pardubický kraj inovativní navazuje na dva podobné projekty z minulých let. „Předcházející projekt pomohl u nás v kraji například s realizací výzkumných a vývojových projektů za 47 milionů korun, podpořil odborné a technické vzdělávání dětí a mládeže či nabídl podporu začínajícím podnikatelům. Pokud chceme inovovat, být konkurenceschopní a uspět v neustále se zrychlujícím a vyvíjejícím se světě, musíme k tomu vytvářet institucím, firmám i jednotlivcům podmínky. Pokračování projektu Smart akcelerátoru je právě cestou, která již v minulosti přinesla jasné výsledky. Všem příznivcům inovací, výzkumu, vývoje a chytrých řešení připomínám, že další informace najdou na webu www.paradnikraj.cz. Věřím, že Smart akcelerátor+ tuto oblast opět posune dále,“ dodal radní Valtr.

  Celkové náklady Smart akcelerátoru+ za roky 2023-2026 mají dosáhnout výše 60 milionů korun. Až 50 milionů má pokrýt dotace, kterou chce Pardubický kraj získat z Operačního programu Jan Amos Komenský. Jeho cílem je podpora růstu konkurenceschopnosti České republiky a zlepšení životních podmínek obyvatel. Partnerem při realizaci projektu bude Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje.

  Zdroj Foto: Pexels
  Zdroj: Pardubický kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  270
  Dotace a Finance
  1177
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze