Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvojTiskové zprávyŽivotní prostředí

Sousedské sázení přineslo přes sto keřů a stromů

Image

Celkem 15 dlouhověkých stromů a 126 keřů přibylo v obci Paskov na Frýdecko-Místecku. Smyslem Sousedského sázení byla nejen samotná výsadba, ale také představení krajského projektu LIFE Coala a neziskové organizace Sázíme stromy, která sázení s Moravskoslezským krajem spolupořádala.

Obyvatelé Paskova měli příležitost se setkat, zpříjemnit okolí obecního hřbitova a užít si společné chvíle se sousedy a známými. Vysadili společně 15 stromů, mezi kterými byly duby, buky, javory a břízy, dále na místě přibylo i 126 keřů. Ruku k dílu přiložila i náměstkyně hejtmana Šárka Šimoňáková a také dobrovolníci z Paskova, místní hasiči a zástupci neziskové organizace Sázíme stromy, kteří měli na starost odbornou stránku a pohlídali, aby byly stromky a keře vysazeny správně.

Stromy jsou rozprostřeny na plácku u hřbitova. Řada nových keřů tento prostor odděluje od silnice. Výsadba byla provedena na podkladě osazovacího plánu vypracovaného krajinářským architektem.

Další Sousedské sázení je naplánováno na 6. dubna, kdy bude od 10 hodin vysazeno 50 ovocných stromů v obci Hať.

Foto a Zdroj: Moravskoslezský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
398
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze