Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaTiskové zprávy

Taxík Maxík v Benešově jezdí už šest let

Image

Taxík Maxík v Benešově funguje již od roku 2018 a jde o službu určenou k přepravě seniorů a zdravotně znevýhodněných občanů města. Ti se taxíkem dopravují převážně do zdravotnických či sociálních zařízení, na úřady, nákup nebo za kulturním programem.

Stávající vozidlo bude v roce 2024 vyměněno za nové a oblíbená služba bude fungovat i nadále. Službu Taxík Maxík mohou využívat osoby s trvalým bydlištěm na území města Benešov, které jsou starší 65 let nebo které jsou držiteli průkazu ZTP či ZTP/P. Odvoz taxíkem je třeba objednat s předstihem (nejméně jeden pracovní den a nejdéle tři týdny před plánovanou jízdou) a počítat s tím, že služba funguje každý pracovní den v časech od 7:00 do 18:00.

Největší zájem o taxi službu je v ranních, dopoledních a poledních hodinách. Naopak později odpoledne, zejm. po 15. hodině, je kapacita málo využívaná. Převážnou část klientů tvoří senioři a ti službu využívají i opakovaně,“ doplňuje Alena Králíčková, ředitelka Pečovatelské služby okresu Benešov, jejímž zřizovatelem je město Benešov, a která Taxík Maxík provozuje. Pětimístný Ford Connect uskutečnil od roku 2018 jako Taxík Maxík již 18 251 jízd.

V letošním roce se chystá výměna samotného taxíku za nové vozidlo, které bude pořízeno z peněz městského rozpočtu i za přispění Nadace Charty 77 a jejího Konta Bariéry.

Podrobnosti o službě naleznete na webu pečovatelské služby. Objednávání přepravy je možné na tel. č.: +420 734 574 663. Klienti platí za jednu jízdu jednorázový poplatek 25 Kč za každou přepravovanou osobu.

Foto a Zdroj: Mgr. Tereza Lípová propagace a vztahy k veřejnosti Město Benešov|OUNPO

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze