Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré městoKomunikace s občanyTiskové zprávy

  Uherské Hradiště: Radnice 22. 2. otestuje on-line přenos ze zastupitelstva

  Jednání zastupitelstva budou moci lidé sledovat on-line na youtubovém kanálu města. Radnice chce především vyzkoušet, zda o přímý přenos jednání zastupitelů bude mít veřejnost větší zájem, než tomu bylo dříve.

  V pondělí 22. února od 15 hodin tak budou moci zájemci sledovat živý stream na YouTube kanálu, a to na oficiálním profilu města Uherské Hradiště – Srdce Slovácka. „Zasedání zastupitelstva je veřejné. Občané mají právo vědět, co se zde projednává a diskutuje. Byť je v současné době přítomnost veřejnosti na zastupitelstvu za dodržení hygienických opatření povolená, vnímáme zde jisté riziko, a proto bychom chtěli umožnit občanům sledovat průběh zasedání vzdáleně,“ vyjádřil se starosta města Stanislav Blaha.

  On-line přenosy nejsou v Uherském Hradišti novinkou. Zasedání zastupitelstva města radnice živě vysílala už v letech 2011 – 2013. Zájem o sledování však byl ze strany veřejnosti velmi nízký. „Sledovanost byla v jednotkách osob, což bylo nepřímo úměrné organizační náročnosti a především ceně, která se pohybovala kolem 25 tisíc korun za jeden stream. Problémem byla i nejednotnost výkladu legislativy v otázce archivace záznamů s ohledem na ochranu osobních údajů,“ okomentoval důvody pro zrušení on-line přenosů Josef Botek, tajemník Městského úřadu v Uherském Hradišti.

  Nyní přichází město s jinou technologií přenosu, která by měla být výrazně levnější. „Ačkoliv jsme přenos několikrát otestovali mimo zasedání zastupitelstva, naživo si to skutečně vyzkoušíme až nadcházející pondělí. Prosíme proto veřejnost o jistou dávku pochopení, pokud by vše nefungovalo hned napoprvé na sto procent,“ uvedl starosta.

  Město již dlouhodobě pořizuje ze zastupitelstva zvukové záznamy. Veřejnosti jsou dostupné na webových stránkách města Uherské Hradiště od roku 2014. „Pokud tedy někdo ze zájemců o průběh jednání nestihne on-line přenos, bude mít možnost poslechnout si audiozáznam, který bude umístěný na web města ihned poté, co proběhne anonymizace osobních údajů tak, aby byl záznam v souladu s platnou legislativou,“ doplnil Jan Pášma, tiskový mluvčí hradišťské radnice.

  Další informace ZDE

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze