Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvojTiskové zprávy

Ústecký kraj pracuje na budoucnosti spravedlivé transformace

Do Ústeckého kraje zavítali na dvoudenní expertní workshop zástupci uskupení V4, aby si zde vyměnili své zkušenosti v oblasti spravedlivé transformace uhelných regionů. Jejich první kroky vedly do Inovačního centra Ústeckého kraje, kde je přivítala radní Iva Dvořáková.

Mezinárodní akci pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj v rámci českého předsednictví v uskupení V4. Workshop se zaměřuje na sdílení zkušeností členských států s novým nástrojem pro uhelné regiony. Na programu je prezentace vybraného strategického projektu v rámci daného regionu, diskuse k budoucnosti specifické podpory regionů v podobě Fondu pro spravedlivou transformaci i návštěva rekultivovaných území, například Radovesické výsypky u Bíliny.

V Ústeckém kraji přivítala představitele V4 radní pro oblast přípravy a realizace projektů Iva Dvořáková, která také přítomným představila příklady úspěšné revitalizace krajiny, proces transformace v regionu i projekt Transformačního centra Ústeckého kraje. „Krajské transformační centrum by mělo řešit hlavně čtyři základní pilíře: datové služby, revitalizaci území, podnikání a inovace a v neposlední řadě také energetiku. Jeho sídlo vznikne přestavbou bývalé střední školy v Ústí nad Labem. Tento projekt má tedy i přidanou hodnotu, a to regeneraci brownfieldu,“ vysvětlila Iva Dvořáková. 

Foto a Zdroj: Ústecký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze