Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceTiskové zprávy

  Vláda schválila žádosti o investiční pobídky na výrobní projekty

  Vláda schválila dvě žádosti o investiční pobídky, které předložilo Ministerstvo průmyslu a obchodu. Jedná se o investice ze zpracovatelského průmyslu, které přinesou finance do státního rozpočtu a přispějí k posílení konkurenceschopnosti České republiky. Jedná se o projekt technologického centra pro vývoj světelné techniky a investice na rozšíření výroby kolejových vozidel o nové tramvaje v Ostravě.

  V březnu vláda odsouhlasila novelu zákona, která mění proces schvalování investičních pobídek. Nově nebude nutné předkládat každou jednotlivou žádost vládě. Tento návrh novelizace však ještě nebyl projednán Parlamentem České republiky a změna bude tedy účinná pravděpodobně až koncem tohoto roku. Tyto projekty tak musí „po staru“ schválit vláda podle současných pravidel.

  „Schválili jsme zajímavé investice do kvalitních projektů s vysokou přidanou hodnotou, které pomohou zvýšit konkurenceschopnost České republiky, přispějí k rozvoji našeho hospodářství a v budoucnu přinesou více peněz do státní kasy,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a dodává: „Jedná se o investiční pobídku pro společnost ŠKODA EKOVA, která rozšíří výrobu kolejových vozidel o nové tramvaje v Ostravě a pobídku pro podnik Prettl Lighting, který vybuduje technologické centrum pro vývoj světové techniky.“ 

  Investiční pobídka pro společnost Prettl Lighting & Interior GmbH odpovídá prioritám podpory projektů s přidanou hodnotou. Investice se odhaduje na 62,11 milionů korun, požadovaná investiční pobídka je 5,07 milionu korun. „Díky projektu vznikne 23 nových vysoce kvalifikovaných pracovních míst, která nabídnou nadprůměrné mzdy v okrese,“ říká vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací Petr Očko. 

  Podnik ŠKODA EKOVA je součástí skupiny ŠKODA TRANSPORTATION, která je předním evropským výrobcem vozidel pro městskou a železniční dopravu. Investice bude činit 161 milionů korun s investiční pobídkou ve výši 40,25 milionu korun. V závodě bude docházet k finální výrobě tramvají. Jedná se o výrobky s vysokou přidanou hodnotou. Žadatel bude k výrobě nových tramvají využívat společné know-how skupiny ŠKODA TRANSPORTATION. Společnost také realizovala v letech 2018-2021 vlastní VaV aktivity v souvislosti s elektromobilitou.

  Zdroj Foto: Pexels
  Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu

  Štítky
  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze