Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkcePamátky a kulturaTiskové zprávy

Zlínský kraj ocení nejlepší pracovníky knihoven

Zlínský kraj ve spolupráci s Krajskou knihovnou Františka Bartoše ve Zlíně opět ocení práci veřejných knihoven a knihovníků v regionu. Návrhy na ocenění může veřejnost podávat do poloviny května.

U knihoven bude porota hodnotit přínos k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb a jejich nadstandartní aktivity. Kromě toho se zaměří také na počet uživatelů, výpůjček a organizovaných akcí.  Bodovány budou také podle vybavení, péče o literární dědictví, zapojení do projektů či komunitní činnost. Knihovníci a knihovnice pak budou oceněni za dlouhodobou a vynikající práci, přínos a nadstandardní aktivity spojené s řízením a modernizací knihoven.

Titul „Knihovna Zlínského kraje“ loni získaly městské knihovny v Bystřici pod Hostýnem a Valašském Meziříčí a místní knihovny v Ořechově a Halenkovicích. Ocenění „Knihovník Zlínského kraje“ v loňském roce obdržely Zdenka Chmelařová z Obecní knihovny na Rusavě, Antonie Náplavová z Místní knihovny Polešovice, Marcela Kulišťáková z Místní knihovny v Prostřední Bečvě a Silvie Minaříková z Obecní knihovny v Bohuslavicích u Zlína.

Návrh na letošní ocenění mohou podávat občané ČR starší 18 let, odborná veřejnost, zástupci zřizovatelů a provozovatelů knihoven. Podané návrhy musí být zaslány v listinné podobě na adresu Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín nebo v elektronické podobě do datové schránky.

Uzávěrka nominací je 15. května 2024.

Nominační formuláře včetně pravidel jsou zveřejněny na webových stránkách Zlínského kraje: https://zlinskykraj.cz/knihovna-zlinskeho-kraje-a-knihovnik-zlinskeho-kraje

Kontaktní osoba:
Ing. Jana Tomancová, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín, e-mail: tomancova@kfbz.cz, telefon: 573 032 509, 731 519 226.

Foto a Zdroj: Zlínský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze