Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceZdravotnictví

Sociální služby v Moravskoslezském kraji a finanční podpora

Na podporu provozu sociálních služeb půjde z rozpočtu Moravskoslezského kraje i letos 80 milionů korun. Dotační program, který zahrnuje také financování protidrogové politiky kraje, vyhlásil kraj už pojedenácté. Poskytovatelé sociálních služeb si o dotace mohou zažádat v polovině června.

„Sociální služby se potýkají se zvýšenými provozními náklady. Zdražily energie, také se zvýšily osobní náklady pro zaměstnance jednotlivých organizací. Bohužel, finance ze státního rozpočtu ani zvýšené úhrady od klientů toto navýšení nákladů nevyřeší. Pokud chceme zachovat kvalitu sociálních služeb, musíme prostě peníze na energie a mzdy někde najít. Jsem rád, že se i letos k tomuto ožehavému tématu postavil kraj čelem a už pojedenácté na provoz sociálních služeb přispěje,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil s tím, že i letos kraj mezi poskytovatele sociálních služeb rozdělí 80 milionů korun. Část těchto prostředků bude určena k realizaci protidrogové politiky kraje.

Žádosti o účelové dotace mohou jednotliví poskytovatelé sociálních služeb podávat od 13. do 20. června 2022. Podmínky programu budou 30 dnů před počátkem podávání žádostí zveřejněny na webových stránkách kraje i úřední desce.

FotoMoravskoslezský kraj
Zdroj: Moravskoslezský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
513
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze