Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Životní prostředí

Anketa Strom roku – hlasujte do 22. dubna

Až do 22. dubna 2021 běží nominace na 20. Strom roku ČR, jehož vítěz se utká v mezinárodní konkurenci napřesrok. V letošním roce zvítězil tisíciletý dub z Leciny ze severu Španělska přezdívaný Strom čarodějnic zvítězil jako 11. Evropský strom roku. V anketě pořádané Nadací Partnerství získal více než 104 tisíc hlasů. Česká favoritka Jabloň u Lidmanů z Machovské Lhoty, která byla nejmladším i nejmenším stromem v evropském finále, zůstala v konkurenci 13 dalších zemí sedmá.

Anketou Strom roku chce nadace podpořit aktivní lidi v péči o stromy v jejich okolí a představit veřejnosti zajímavé stromy s jejich příběhy. Anketa Strom roku je součástí iniciativy Sázíme budoucnost, která propojuje všechny, kterým není lhostejné naše životní prostředí. Zapojit se může každý, kdo pro to chce něco udělat. Ať už vysadit strom nebo o něj pečovat. Celostátní anketu Strom roku nadace pořádá od roku 2002. Od té doby obdržela celkem 1 531 návrhů stromů a do finále postoupilo 228 stromů. Do hlasování se zapojilo 729 tisíc lidí.

Více informací najdete ZDE

Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze