Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Životní prostředí

Auta s plug-in hybridním pohonem pro sociální služby

Pardubický kraj vyhlásil veřejnou zakázku na pořízení šesti vozidel s plug-in hybridním pohonem. S pomocí evropské dotace chce tato nízkoemisní auta pořídit pro šest příspěvkových organizací v sociálních službách.

„Jedná se o pětimístná auta s větším úložným prostorem na benzínový pohon s možností přepnout plně na elektrický pohon. Přesné podmínky jsou uveřejněny ve výběrovém řízení. Na tento nákup využíváme Integrovaný regionální operační program, finanční účast Pardubického kraje je kolem 10 procent,“ vysvětlil radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Ladislav Valtr.

Automobily jsou primárně určeny pro sociální služby. Kraj s nimi chce vybavit šest příspěvkových organizací v Anenské Studánce, v Bystrém, v Rábech, Slatiňanech, na Žampachu a ve Skutči. Klienti ve většině případů žijí v komunitním bydlení v širším okolí. To znamená větší potřebu mobility sociálních pracovníků. Automobily s hybridním pohonem budou tak šetrnější k přírodě.

Lhůta pro podání nabídek trvá nejpozději do 2. února.

Zdroj: Pardubicý kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
516
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
252

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze