Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Životní prostředí

  Bojujeme za lepší životní prostředí ve městech

  Svaz měst a obcí ČR podporuje výstavbu nových tratí pro hromadnou dopravu, nicméně stejně tak důležitá je i modernizace stávající sítě této dopravy.
  Svaz měst a obcí České republiky si uvědomuje, jak důležitá je pro čistotu životního prostředí, městská hromadná doprava. Ta díky svému pokrytí umožňuje obyvatelům měst, ale také jejich zázemí a turistům využívat hromadných dopravních prostředků a nezahlcovat dále centra měst osobními automobily. A díky tomu samozřejmě odpadá také nutnost hledat parkování, což je problém nejen velkých, ale často také menších měst. Proto ve spolupráci se statutárními městy, která budou v příštím programovém období nositeli takzvaných integrovaných teritoriálních investic (ITI) dlouhodobě komunikuje nastavení Operačního programu Doprava.
  V návrhu operačního programu je v současné době počítáno s alokací přibližně 10 miliard korun pro investice těchto město do veřejné dopravy, kterou jsou myšleny trolejbusy, tramvaje apod. Jednotlivé metropolitní oblasti a aglomerace nyní konzultují projektové záměry na svém území a aktualizují seznamy plánovaných projektů pro následujících sedmi let.
  Svaz v současné době vyjednává, aby kromě nových tratí byly umožněny také potřebné a přínosné modernizace, bez kterých není možné veřejnou dopravu nadále provozovat a také aby byly nastaveny jasná pravidla, co to modernizace je. Rovněž se snaží ve spolupráci s primátory českých měst vyjednat navýšení této alokace, aby byly plně pokryty potřeby měst v této oblasti.
  Držte nám palce, zajisté se shodneme na tom, že kvalitní veřejná doprava je potřebná nejen pro občany měst, ale také další návštěvníky a její provozování pomáhá šetřit životní prostředí!
  Zdroj: Svaz měst a obcí ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze