Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Životní prostředí

  Krajský úřad chyboval, plánovaný hotel v Dolní Moravě musí mít ekologický posudek

  Ministerstvo životního prostředí zrušilo rozhodnutí krajského úřadu, které povolovalo stavbu apartmánového hotelu na Dolní Moravě. Krajští úředníci prý nepostupovali podle zákona.
  „Krajský úřad vydal v březnu letošního roku rozhodnutí, že záměr nemůže mít významný vliv na životní prostředí a nebude tak posuzován podle zákona,“ říká mluvčí Pardubického kraje Dominik Barták.
  Úředníci v původním rozhodnutí mimo jiné argumentovali tím, že příroda na Dolní Moravě už je zásahy člověka tak ovlivněná, že další stavba nemůže situaci už nijak zhoršit. S tím ale nesouhlasili ochránci přírody a proti rozhodnutí se odvolali. „Ministerstvo životního prostředí jako odvolací orgán přezkoumalo rozhodnutí krajského úřadu včetně spisového materiálu a svým rozhodnutím zrušilo původní rozhodnutí a věc vrátilo k novému projednání,“ dodává Dominik Barták.
  Podle ministerstva životního prostředí nejde posuzovat jednu stavbu samostatně, ale je potřeba vnímat rozvoj turismu na Dolní Moravě jako celek. „Důvodem ke zrušení rozhodnutí byly zejména nedostatečně vyhodnocené kumulativní vlivy záměru právě v oblasti Dolní Moravy, která je zatížena nebývalým rozvojem infrastruktury pro veřejnou rekreaci, ubytování, parkoviště, vleky, bobové dráhy, cyklostezky, rozhledny,“ říká mluvčí ministerstva Dominika Pospíšilová.
  Komplex deseti budov s apartmány pro víc než 300 hostů, centrální budovou s wellness, restaurací, bazénem a parkovištěm pro víc než 150 aut má vzniknout u silnice spojující sjezdovku U Slona s hotelem Vista. Tam je ale podle ochránců přírody vhodné prostředí pro zvláště chráněného chřástala polního.
  Ochránci přírody tak dosáhli svého. Podle zjišťovacího řízení krajského úřadu Stavba může mít výrazný vliv na přírodu a veřejné zdraví a musí se tudíž udělat takzvaná EIA, tedy kompletní posudek vlivu stavby na životní prostředí.
  Zdroj: Český rozhlas

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze