Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Životní prostředí

Olomouc a Veolia budou spolupracovat na rozvoji a ekologizaci teplárenské soustavy

Představitelé města Olomouce, společnosti Veolia Energie a provozovatele teplárenské sítě OLTERM & TD Olomouc podepsali memorandum o spolupráci na dalším rozvoji teplárenství v krajském městě. Součástí záměru je vklad městské teplárenské infrastruktury do společného podniku OLTERM & TD Olomouc, čímž město posílí svou pozici ve společnosti. Hlavním cílem spolupráce je zajištění dlouhodobě spolehlivých dodávek tepla pro obyvatele, městské objekty i podnikatelské subjekty, ale také ekologizace teplárenské infrastruktury, včetně snižování uhlíkové stopy.
„Nechali jsme si posoudit různé varianty zajištění správy a provozování městské teplárenské soustavy v příštích letech a nejlépe z toho vyšlo navýšení podílu města ve společném podniku OLTERM & TD Olomouc vložením teplárenské infrastruktury. Spolupráce s Veolií funguje a věřím, že i nový model bude efektivní pro město, naše obyvatele a další odběratele tepla,“ uvedl primátor města Olomouce Mirek Žbánek.
Více informací zde.
Zdroj: Město Olomouc

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze