Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Životní prostředí

Příbram se připojuje k akci Ukliďme Brdy

Akci vyhlásil správce facebookové skupiny CHKO Brdy. Kromě řady dobrovolníků na ni vstřícně zareagovaly Národní geopark Barrandien, Destinační agentura Brdy, městys Jince, obec Strašice, dobrovolní hasiči z obce Nevid, Turistická oblast Brdy a Podbrdsko reprezentovaná městem Příbram a Mikroregionem Hořovicko, dále pak největší lesní hospodář v regionu podnik VLS, s. p. Ti všichni se s vědomím Správy CHKO Brdy rozhodli akci podpořit materiálně a technicky.
„Celkem je připraveno 22 různých tras, kde se pokusíme od odpadků vyčistit přibližně 230 km cest a cyklotras. Poděkování patří všem, kteří se tohoto i organizačně náročného podniku ujali, a především dobrovolníkům, kteří se do úklidu zapojí. Chceme jim popřát, aby také pán a vládce Brd dobrý duch Fabián jim na tento den zajistil co nejpříjemnější počasí a vnukl jim dobrou náladu, nadšení a smysl pro humor. Destinační agentura Brdy věnuje každému dobrovolníkovi jako symbolickou pozornost aktuální turistickou mapu Brd v měřítku 1:30 000,“ uvádí iniciátor akce Pavel Čámský.
Akce samotná je naplánována na sobotu 22. května s tím, že dobrovolníci se mohou hlásit na výše zmíněné adrese facebookové skupiny CHKO Brdy. Pomůcky potřebné pro úklid si zájemci mohou vyzvednout v Domě Natura na nám. T. G. Masaryka v Příbrami, v budově Lesní správy v Obecnici a v Muzeu Středních Brd ve Strašicích. K dispozici budou také v den samotného úklidu v čase od 9 do 10.30 h přímo na místě startů úklidových tras (viz níže).
„Jsem rád, že i jako město můžeme být nápomocni při této velmi potřebné akci. S problematikou odpadu se potýkáme dnes a denně, proto si velice vážíme dobrovolníků, kteří akci zorganizovali, a všech, kteří se do úklidu zapojí. Brdy jsou pro náš region velkou devizou, pojďme se tedy společně postarat, aby se z nich nestala skládka odpadu,“ zve k úklidové akci starosta Příbrami Jan Konvalinka.
Zdroj: Město Příbram

Nejčtenější kategorie
Chytré město
440
Energetika
497
IT
364
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze