Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Životní prostředí

Zlínský kraj obdržel osvědčení o přínosu životnímu prostředí

Zlínský kraj obdržel osvědčení za podíl na zlepšení životního prostředí. Občané kraje totiž v uplynulém roce odevzdali ke zpětnému odběru a recyklaci celkem 2 781 209 kilogramů elektrozařízení. To bylo následně zpracováno s využitím nejlepších dostupných technologií a v souladu s evropskými standardy.
„Jsem ráda, že se Zlínskému kraji daří dlouhodobě zvyšovat recyklaci elektrospotřebičů a daří se mu tak snižovat zátěž na životním prostředí. Je totiž nutné si uvědomit, že se současným spotřebním chováním budeme v roce 2050 potřebovat celkem tři planety Země. Je proto jasné, že každý se musíme naučit směřovat více k obnovitelnosti a udržitelnosti naší společnosti,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za oblast životního prostředí, zemědělství a venkov a dodala: „Díky nové evropské legislativě budou muset být dostupné náhradní díly u některých spotřebičů deset let, což rozhodně pomůže větší udržitelnosti a sníží produkci elektroodpadu.“
V přepočtu na obyvatele odevzdal každý občan Zlínského kraje do sběrné sítě Elektrowin průměrně 4,78 kilogramu starých elektrospotřebičů. Díky tomu se kraj podílel na snížení produkce skleníkových plynů o 33 191 tunCO2, což představuje stejné množství, které pohltí 12 896 vzrostlých smrků. Znamená to také omezení těžby ropy o 1 630 527 litrů, které by byly potřebné k výrobě pohonných hmot do osobního auta pro 61 106 cest na trase Praha – Brno po dálnici D1. Rovněž to přineslo úsporu 16 784 974 kWh elektrické energie, která by zajistila téměř stejný počet mycích cyklů myčky nádobí.
Společnost Elektrowin nashromáždila v loňském roce prostřednictvím své sběrné sítě celkem 49 203 tun starého elektra.
Zdroj: Zlínský kraj
 

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
507
IT
373
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze