Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Doba elektrická. Auta do zásuvky míří už k desetině celého trhu s novými vozy

Elektromobily a plug-in hybridy dosáhly v celosvětových prodejích v červnu zatím historicky nejvyššího podílu na trhu s novými auty. V červnu se jich prodalo celkem 583 tisíc, což tvoří 8,7 % všech prodaných vozů.
Jde o vozy, které umí jezdit pouze nabíjením ze zásuvky, se započtením tzv. mild hybridů využívajících hlavně spalovací motor dosahuje podíl téměř pětinu. Vyplývá to z dat o registracích, která zveřejnil server CleanTechnica.
V meziročním porovnání stouply registrace o 153 %. Poslední data ukazují, že elektromobily začínají výrazně překonávat plug-in hybridy, dosáhly podílu celkem 6,1 %. Server předpokládá, že i vzhledem k tradičně silnější druhé polovině roku v prodejích přesáhne letos podíl na trhu deset procent.
Na českém trhu je zatím podíl výrazně nižší: za prvních sedm měsíců se u nás prodalo 1426 bateriových vozidel (podíl 1,09 %) a 2444 plug-in hybridů (podíl 1,86 % trhu).
Zdroj: Portál Zdopravy.cz

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
439
Energetika
496
IT
364
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Co dělá dobrou školu?
Image