Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceDoprava a Infrastruktura

Evropský týden mobility

Vaše město, či vesnice se nyní může registrovat do Evropského týdne mobility. Největší kampaně na podporu udržitelné mobility, jejíž hlavní část probíhá 16.-22. září a je pak Den bez aut.

Téma letošního roku je „Bezpečně a zdravě udržitelnou dopravou“ Cestovat zdravě = cestovat udržitelně. což je slogan, kterým budou pořadatelé vyzývat k akci a k zapojení se do každoroční iniciativy Evropské komise, která upozorňuje na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a inspiruje k možným řešením. Letos navíc ETM slaví 20 let! Budete s námi u toho?

Pěšky do školy 2021

Děti, školy a rodiče se také mohou zapojit do akce Pěšky do školy, která si dává za cíl zdravě a aktivně strávit začátek dne a zároveň napomoci bezpečnějšímu a zdravějšímu prostředí v okolí škol.

Více informací k Pěšky do školy

Do práce na kole

Na kole, koloběžce, pěšky nebo poklusem. Zkuste si zkrácenou verzi tradiční květnové výzvy Do práce na kole a (alespoň) 13 dní nechte auto doma (13.9.-26.9.). Anonymizovaná data o aktivních a udržitelných cestách pomohou při jednání o zlepšování infrastruktury pro kola i pěší. Udělejte něco pro svou kondici i své město! Pořádá AutoMat a místní organizátoři a organizátorky v 50 městech. Registrace od 1.9.

Více informací k Zářijové výzvě do práce na kole

Sousedské slavnosti Zažít město jinak

Ulice bez aut, zato plné her, domácích dobrot, hudby, divadla, přednášek, workshopů, a především sousedské pohody zažijete 18.9. Šestnáctý ročník slavností Zažít město jinak nese podtitul „Návod k sestavení“ a pomáhá všem obyvatelům města přemýšlet o tom, jak by si chtěli veřejný prostor ve svém okolí sestavit. Zažít město jinak pořádá spolek AutoMat a stovky místních organizátorů a organizátorek.

Více informací k Zažít město jinak

Více informací k ETM naleznete na:

Registrace
Propagační materiály 2021
Loga a bannery ETM
Průvodce (PDF, 2 MB)
Charta (PDF, 314 kB)

Zdroj: Ministerstvo životního prostředí

Tagy: MŽP, Veřejná správa

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze