Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Hlavním partnerem výstavy Má vlast cestami proměn bude Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj je již několik let stabilním partnerem putovní výstavy Má vlast cestami proměn, která představuje veřejnosti obdivuhodné proměny a příběhy opomíjených objektů, přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. Krajští radní schválili zapojení Královéhradeckého kraje jako hlavního partnera 14. ročníku putovní výstavy Má vlast cestami proměn.
Výstavu pořádá spolek Cestami proměn ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad a jejími partnery jsou také kraje České republiky. Výstava prostřednictvím fotografií a příběhů prezentuje opravy různorodých staveb – od sakrálních objektů, přes obecní úřady, školy, zastávky, multikulturní centra, náměstí a návsi, po krajinářské úpravy v parcích a sadech.
Do samotných rekonstrukcí se mnohdy zapojují místní obyvatelé. Díky jejich odhodlání se chátrající stavby mění v důstojné objekty s užitečnou náplní, veřejný prostor dostává novou tvář a objekty získávají zpět svůj ztracený smysl. Vystavené proměny svěřují své příběhy, často pohnuté a plné bolesti, nebo naopak příběhy splněných nadějí, vždy plné obdivuhodné lidské práce.
Hlavní těžiště výstavy spočívá v putování. Každý rok se koná její slavnostní vernisáž na Vyšehradě v Praze, kde zůstává celý měsíc. Poté se rozjede do různých koutů České republiky a takto putuje po celý rok. Fotografie jsou vystaveny na veřejných prostranstvích v obcích a městech, v knihovnách, na úřadech, ministerstvech, univerzitách, v ulicích, na hradech, zámcích i na nádražích.
Slavnostní zahájení letošního roku 13. ročníku česko-slovenské putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova se konalo v červnu na pražském Vyšehradě. Představuje se zde 106 proměn chátrajících objektů ve znovuzrozená místa užitku a setkávání. Cenu odborné poroty loňského ročníku za Královéhradecký kraj získala revitalizace roubeného kostela sv. Mikuláše v Hradci Králové. Celkově zvítězil Památník Tomáše Bati ve Zlíně.
Zároveň odstartovalo hlasování veřejnosti o nejlepší proměnu ročníku 2021/2022, jehož hlavním partnerem je Královéhradecký kraj. Do hlasování a pro více informací lze na  Hlasování o nejlepší proměně ročníku 2021/2022 (cestamipromen.cz)
Zdroj: Královéhradecký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze