Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Hodinka regionálního rozvoje na téma ukrajinské uprchlické vlny z pohledu obcí a měst

Svaz měst a obcí ČR si Vás dovoluje pozvat na pokračování cyklu Hodinka regionálního rozvoje – tentokrát na aktuální téma ukrajinské uprchlické vlny a jejího dopadu na města a obce.

Hodinka se uskuteční ve středu 27 dubna 2022 v čase 9,30 – 11,30 hod. on-line. Přijďte sdílet své zkušenosti, problémy a potřeby s ostatními zástupci měst a obcí a také se zástupci dotčených ministerstev.

Invaze Ruska na Ukrajinu 24. února má širokosáhlé dopady nejen na samotnou Ukrajinu, ale na politickou, ekonomickou a bezpečnostní situaci mezinárodního společenství v Evropě i ve světě. Velmi reálné dopady tentokrát vidíme také v České republice, v našich městech a obcích, které řeší konkrétní situaci pomoci ukrajinským uprchlíkům, kterých k nám přišlo už více jak 300 tisíc. 300 tisíc konkrétních lidí, kteří potřebují někde bydlet, něco jíst, chodit do školy, najít práci, jít k lékaři apod.

Jak to české obce a města zvládají? Jakým problémům čelí jejich zástupci? Jakou podporu potřebují nyní a jak řešit situaci ve střednědobé a dlouhodobé perspektivě? Tomu všemu se bude věnovat další

Cílem webináře je sdílet aktuální informace z území, identifikovat potřeby a nutnou podporu, kterou obce a města potřebují, a diskutovat, jak řídit uprchlickou vlnu také v delší časové perspektivě a nastavit vhodný systém integrace.

Tento webinář je především určen voleným zástupcům měst a obcí – starostkám a starostům, radním a zastupitelům, ale také pro zaměstnance obecních a městských úřadů, kteří řeší tuto situaci v rámci své každodenní agendy.

Program webináře bude více interaktivní a diskusní, protože nám jde především o získání zpětné vazby od obcí a měst a o identifikaci oblastí, které uprchlická vlna zasahuje – od školství, bydlení, humanitární potřeby, zdravotní péče a další poskytované služby. Chceme na této platformě propojit místní úroveň s úrovní ministerstev a zprostředkovat bezprostřední kontakt mezi Vámi a zástupci Ministerstva vnitra, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva práce a sociálních věcí nebo Ministerstva školství. A samozřejmě také sdílet dobré i méně dobré zkušenosti navzájem mezi zástupci obcí a měst.

Webinář se uskuteční ve středu 27. dubna v čase 9,30 – 11,30 hod. prostřednictvím platformy TEAMS a registrovat se můžete do 22. dubna prostřednictvím on-line formuláře zde

V případě dotazů kontaktujte hulkova@smocr.cz.

Zdroj: SMO ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze