Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Akce

  Hodinka regionálního rozvoje na téma ukrajinské uprchlické vlny z pohledu obcí a měst

  Svaz měst a obcí ČR si Vás dovoluje pozvat na pokračování cyklu Hodinka regionálního rozvoje – tentokrát na aktuální téma ukrajinské uprchlické vlny a jejího dopadu na města a obce.

  Hodinka se uskuteční ve středu 27 dubna 2022 v čase 9,30 – 11,30 hod. on-line. Přijďte sdílet své zkušenosti, problémy a potřeby s ostatními zástupci měst a obcí a také se zástupci dotčených ministerstev.

  Invaze Ruska na Ukrajinu 24. února má širokosáhlé dopady nejen na samotnou Ukrajinu, ale na politickou, ekonomickou a bezpečnostní situaci mezinárodního společenství v Evropě i ve světě. Velmi reálné dopady tentokrát vidíme také v České republice, v našich městech a obcích, které řeší konkrétní situaci pomoci ukrajinským uprchlíkům, kterých k nám přišlo už více jak 300 tisíc. 300 tisíc konkrétních lidí, kteří potřebují někde bydlet, něco jíst, chodit do školy, najít práci, jít k lékaři apod.

  Jak to české obce a města zvládají? Jakým problémům čelí jejich zástupci? Jakou podporu potřebují nyní a jak řešit situaci ve střednědobé a dlouhodobé perspektivě? Tomu všemu se bude věnovat další

  Cílem webináře je sdílet aktuální informace z území, identifikovat potřeby a nutnou podporu, kterou obce a města potřebují, a diskutovat, jak řídit uprchlickou vlnu také v delší časové perspektivě a nastavit vhodný systém integrace.

  Tento webinář je především určen voleným zástupcům měst a obcí – starostkám a starostům, radním a zastupitelům, ale také pro zaměstnance obecních a městských úřadů, kteří řeší tuto situaci v rámci své každodenní agendy.

  Program webináře bude více interaktivní a diskusní, protože nám jde především o získání zpětné vazby od obcí a měst a o identifikaci oblastí, které uprchlická vlna zasahuje – od školství, bydlení, humanitární potřeby, zdravotní péče a další poskytované služby. Chceme na této platformě propojit místní úroveň s úrovní ministerstev a zprostředkovat bezprostřední kontakt mezi Vámi a zástupci Ministerstva vnitra, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva práce a sociálních věcí nebo Ministerstva školství. A samozřejmě také sdílet dobré i méně dobré zkušenosti navzájem mezi zástupci obcí a měst.

  Webinář se uskuteční ve středu 27. dubna v čase 9,30 – 11,30 hod. prostřednictvím platformy TEAMS a registrovat se můžete do 22. dubna prostřednictvím on-line formuláře zde

  V případě dotazů kontaktujte hulkova@smocr.cz.

  Zdroj: SMO ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze