Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceMěsto pro byznys

Hradec Králové uspěl v krajském klání Města pro byznys

Loňský krajský vítěz obhájil svoji pozici. V Hradci Králové se kvalita podnikatelského prostředí doplňuje se vstřícným přístupem veřejné správy. Druhou příčku v rámci Královéhradeckého kraje obsadila Nová Paka a třetí Dobruška. Vyplývá to ze srovnávacích výzkumu Město pro byznys, který z hlediska dat připravuje analytická agentura Datank.

Krajské město se může pochlubit nejvyrovnanějšími výsledky v obou hlavních částech srovnávacího výzkumu, tedy v podnikatelském prostředí a v přístupu veřejné správy. O aktuálním rozvoji svědčí v rámci celého regionu v přepočtu na 1000 obyvatel nejvyšší nárůst počtu obyvatel, ale také nejvyšší meziroční nárůst počtu ekonomických subjektů. Hradec Králové podnikatele láká svou výbornou dopravní dostupností. Ekonomické ukazatele prozrazují, že radnice vynakládá dostatečné finanční prostředky na veřejnou dopravu, stejně jako na kulturu a sport. V rámci kraje má Hradec nadprůměrný počet úředních hodin, během nichž si podnikatelé mohou vyřídit vše potřebné. Webové stránky města z pohledu podnikatele byly při posuzování jejich obsahu a přehlednosti vyhodnoceny jako vůbec nejlepší.

Zdroj: Hradec Králové

Všechny články ze sekce Město pro byznys

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze