Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Setkání představitelů Jihlavy Kraje Vysočina

V Jihlavě se sešli členové Rady města Jihlavy s radními Kraje Vysočina. Setkání je součástí snahy zlepšit vzájemnou spolupráci kraje s krajským městem. Hlavními tématy jednání byly spolufinancování Horácké multifunkční arény, vliv firmy Kronospan na život v Jihlavě, řešení odpadů nebo dopravní témata včetně stavby centrálního dopravního terminálu (CDT) v Jihlavě.
Politici se seznámili s obrysy financování krajské multifunkční haly, která by se měla stát podobně významným sportovně společenským stánkem jako např. Vysočina aréna v Novém Městě na Moravě. Krajští radní ústy hejtmana Kraje Vysočina a jihlavského zastupitele Vítězslava Schrekadeklarovali ochotu finanční spoluúčasti, o jejíž výši se bude dále jednat. Zajímali se také o kalkulaci provozních nákladů nové haly nebo o hledání dalších finančních partnerů.
Primátorka Jihlavy Karolína Koubová informovala krajské kolegy o průběhu jednání o možných způsobech likvidace odpadů a o možnostech výstavby zařízení na energetické zpracování odpadů.
Krajští a městští politici se shodli na strategii intenzivní komunikace s firmou Kronospan. „Je lepší s nimi jednat a důsledně vyžadovat dodržování všech limitů, než si vzájemně okopávat kotníky nebo se soudit,“ uvedl náměstek primátorky Vít Zeman. „Obě samosprávy mají velmi malé možnosti ovlivnit provoz firmy. To je úkol státní správy, hygienické stanice nebo inspekce životního prostředí, ale my se musíme společně snažit, aby firma svým provozem co nejméně obtěžovala obyvatele kraje,“ doplnil Zemana náměstek krajského hejtmana pro životní prostředí Lukáš Vlček.
V souvislosti s tématy dopravy a udržitelné mobility se nejvíce diskutovala výstavba vysokorychlostní železniční trati (VRT). Snahou Jihlavy i Kraje Vysočina je vedení trasy VRT blízko Jihlavy se závlekem do Pávova a na centrální dopravní terminál. Náměstek jihlavské primátorky Petr Ryška informoval o tom, jaké existují varianty terminálu a s jakým aktuálním harmonogramem výstavby se nyní pracuje.
Vedení Kraje Vysočina plánuje v následujících měsících postupně iniciovat společná jednání se samosprávami všech pěti největších měst v regionu. Cílem výjezdů má být věcná diskuze nad strategickými projekty měst, představení zájmů kraje ve spádové oblasti a také vlastní komentování priorit nové krajské samosprávy.
Zdroj: Město Jihlava

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze