Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Zlatý erb

Do populární soutěže O Zlatý erb je již možné se přihlásit. Termín uzávěrky přihlášek je 23. dubna 2021. O případných změnách vzhledem k vývoji pandemie budeme průběžně informovat.
Potřebné dokumenty zde.

Z historie soutěže

Nápad uspořádat soutěž, ve které by se porovnávaly weby obcí a měst, vznikl na konci minulého století v hlavě Jana Savického a impulzem byla především živelnost, ve které webové stránky na svém prvopočátku vznikaly. Weby se rodily často jen díky nadšencům z řad informatiků a jejich kvalita byla velmi nevyrovnaná.
Myšlenka ocenit nejlepší a poskytnout ostatním vzory k následování se přímo nabízela (šíření dobré praxe). V roce 1999 byl proto vyhlášen první ročník Zlatého erbu, přihlásilo se několik desítek měst a obcí. Počet soutěžících každým rokem rostl a bylo třeba nalézt vhodný mechanizmus hodnocení, nejlépe dvoukolového. Někdy v té době vzniká sdružení Zlatý erb, kde k otcům zakladatelům patřili krom Jana Savického také František Dohnal (starosta Jihlavy, následně hejtman kraje Vysočina, a ještě později prezident NKÚ) a Tomáš Renčín, známý nejen z firmy Triada, ale především jako organizátor konferencí pro uživatele ICT ve veřejné správě – například Dnů malých obcí a konference ISSS, kde jsou každoročně Zlaté erby udělovány. Tito tři pánové tehdy vizionářsky usoudili, že uspořádat soutěže v hodnocení obecních webů není špatný nápad. Dosavadní ročníky jim dávají za pravdu, soutěž má stovky účastníků a dobré jméno, lze říci, že je událostí prestižní.
S dvoukolovým hodnocením byla od počátku trochu potíž. Organizátoři zkoušeli předvýběr pomocí studentů (ročník 2000), několik let (od 2001 včetně) prováděli nominace do hlavního kola dokonce samotní soutěžící udělením svých hlasů ostatním soutěžícím. Se vznikem krajů se však ukázalo jako přirozené řešení pořádání krajských kol. V roce 2003 byla proto zorganizována pilotní krajská kola na Vysočině a v Plzeňském kraji a od roku 2004 pak probíhají krajská kola na většině krajů.
Zdroj: Zlatý erb

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1390
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze