Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Ještě zbývají volná místa na Kulatý stůl politiky soudržnosti

Image

Typ akce:

Akce pro veřejnost

Termín konání:

11. 12. 2023 9:00 – 15:00

Adresa místa konání:

Ministerstvo pro místní rozvoj, Akademie veřejného investování – vchod z Pařížské ulice 4, Praha 1
 

Upřesnění místa / času konání:

Kulatý stůl budoucnost – AVI Praha, 9 hod

Kapacita:

200 (zbývá volných míst: 21)

Uzávěrka přihlášek:

6. 12. 2023 23:59

Evropské fondy stojí na rozcestí. V České republice jsme se naučili „čerpat“ prostředky politiky soudržnosti, k dispozici máme historicky největší objem podpory z rozpočtu EU a realizujeme desítky tisíc projektů. Cílem kulatého stolu Národního orgánu pro koordinaci Ministerstva pro místní rozvoj je společně s partnery zahájit otevřenou debatu o nutné proměně způsobu využívání evropských fondů. Informací a zkušeností máme mnoho – jak s nimi chceme a budeme pracovat? Přijďte s námi a odborníky z vybraných institucí diskutovat o tom, jak co nejlépe využít prostředky z evropských fondů v novém programovém období po roce 2027.

Diskuze bude rozdělena do následujících bloků:

Efekty politiky soudržnosti v ČR a další rozpočtová perspektiva

Jaký by měl být význam politiky soudržnosti v kontextu HDP a výdajů z veřejných rozpočtů? Jak budeme pokrývat investiční potřeby ČR s ohledem na potřebu konsolidace veřejných financí? A o jakou pozici politiky soudržnosti bychom měli v budoucí finanční perspektivě usilovat?

Hosté: Marek Havrda (ÚV ČR), Jana Matesová, ekonomka (tbc.), Veronika Ondráčková (MF), Petr Zahradník (NERV)

Nízkouhlíkové hospodářství, ochrana životního prostředí

Je ČR připravená na naplnění cílů balíčku „Fit for 55“? Jak by měla koheze reagovat na tento balíček v oblasti energetických úspor a obnovitelných zdrojů energií?  A jak nejlépe mohou fondy přispět k záchraně poškozených ekosystémů?
Hosté: Ján Čiampor (MPO) (tbc.), Petr Holub (MŽP), Štěpán Chalupa (KOZE), Jan Plesník (AOPK ČR), Ondřej Ptáček (PwC)

Podnikání a konkurenceschopnost, výzkum, vývoj a inovace

Podpora propojení aplikovatelného výzkumu s podnikovou praxí – pokračovat, a pokud ano, jak? Jakou roli by měly hrát finanční nástroje v podpoře podnikatelského sektoru? Hraje podpora podnikání klíčovou roli v rozvoji regionů?

Hosté: Bohuslav Čížek (SPD ČR), František Jochman (KÚ Ústeckého kraje), Tomáš Nidetzký (NRB), David Póč (MUNI), David Sventek (EHSV)

Sociální začleňování a vzdělávání

Má být podpora zaměstnanosti spojená s individuálním přístupem k sociální práci? Jak snížit disparity regionálního školství, jak podpořit vzdělanost a dovednosti v souvislosti s novými výzvami Průmyslu 4.0?
Hosté: Jan Grulich (ZŠ a MŠ Trivium Plus), Jan Husák (Romodrom), Daniel Prokop (PAQ Research) (tbc.), Martin Šimáček (MMR)

Jednotlivé bloky zahájí prezentace společnosti Ernst & Young, které shrnou výsledky evaluací programového období 2014-2020.

Registrace i program zde.

Foto: Pixabay
Zdroj: Dotace.eu

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze