Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceChytré městoITMístní rozvoj

  Jubilejní 25. ročník Zlatého erbu se zaměří na open data

  Image

  V roce 2023 proběhne jubilejní 25. ročník tradiční soutěže Zlatý erb, který bude zaměřený na open data. Novinkou bude také to, že proběhne hodnocení všech obcí s rozšířenou působností (ORP), které se do soutěže nebudou muset přihlašovat a jejich webové stránky budou hodnocené automaticky. Organizátorem soutěže je jako v posledních ročnících spolek Český zavináč, spolupořádá ji společnost Triada, záštity udělili Asociace krajů České republiky a jako zástupce Královéhradeckého kraje hejtman Martin Červíček.

  Stejně jako v předchozích letech bude Zlatý erb i letos probíhat dvoustupňově – nejprve se uskuteční krajská kola pod patronací jednotlivých spolupracujících krajů a z nich vzejdou soutěžící do celostátního kola. Pokud bude v kraji velký zájem, může region vyhlásit krajské kolo soutěže i pro obce, které nejsou ORP. Zlatý erb vyvrcholí slavnostním předáním cen na konferenci ISSS 15. května 2023.

  Kyberbezpečnost a open data

  „V posledních letech je nejen pro weby obcí tématem kyberbezpečnost a ochrana před útoky hackerů, proto na tyto aspekty webů bude kladen při hodnocení větší důraz. Bezpečnostní audit finalistů povede firma CSIRT.cz, která je profesionálem v oboru IT security,“ vysvětluje novinky Tomáš Renčín, předseda spolku Český zavináč.

  Důležitými měřítky, krom pro letošní ročník zásadního přístupu k open datům, budou například povinně zveřejňované informace, které jsou pro ORP obligátní, nebo elektronické služby pro občany, včetně přístupu k nim za využití e-identity občana. Do soutěže Zlatý erb se navrací cena veřejnosti, ve které budou moci lidé hlasovat pomocí elektronické identity hlasujícího (NIA).

  „Cílem soutěže je i nadále především podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy a samosprávy prostřednictvím rozvoje ICT technologií a služeb, poskytovaných veřejnosti s využitím internetu a ostatních elektronických médií. Jsme rádi, že soutěžící dlouhodobě vnímají soutěž jako přehlídku dobrých praxí, jako zdroj informací, zda jejich webové stránky splňují po obsahové stránce z pohledu aktuální legislativy vše podstatné, co má web obsahovat,“ říká Tomáš Holenda, ředitel soutěže Zlatý erb.

  Foto a zdroj: Deník Veřejné Správy

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1126
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze