Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceTiskové zprávy

Proběhne národní konvent o vzdělávání, účastnit se budou nejen odborníci, ale i veřejnost 

Image

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláš Bek se rozhodl zřídit Národní konvent o vzdělávání, který umožní nejen odborníkům, ale také veřejnosti podílet se na podobě změn české vzdělávací politiky. První jednání se uskuteční v pátek 23. června 2023 v jednacím sále Senátu Parlamentu České republiky na programu jsou témata související s prostupností a kapacitami vzdělávacího systému ale i profesním vzděláváním a vstupy na trh práce.  

„Je jisté, že změny, které český vzdělávací systém potřebuje, přesahují funkční období současné vlády. S cílem hledat řešení pro dlouhodobější horizont proto bude v Konventu zastoupení odborníci napříč názorovým i politickým spektrem,“ říká Mikuláš Bek.

Jednání Konventu bude řídit tříčlenné předsednictvo, složené z místopředsedy Senátu PČR Jiřího Drahoše, s jehož záštitou Konvent také vznikl, senátora Jiřího Růžičky a ministra školství Mikuláše Beka. Členy Konventu pak jmenuje ministr školství, a to z řad významných institucí (školské asociace, zaměstnavatelé apod.), ale také individuálních osobností, které se školství dlouhodobě věnují.

Konvent se bude scházet každý měsíc v prostorách sídla Senátu Parlamentu ČR ve Valdštejnském paláci a jeho jednání bude přenášeno online. Veřejnost tedy bude mít možnost jednání sledovat a také podávat komentáře a podněty prostřednictvím formuláře na webových stránkách Konventu http://www.edu.cz/konvent, kde jsou k dispozici i informace k programu jednání, odkaz ke sledování jednání online a další podklady.

Foto: Pexels
Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy 

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze