Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkcePamátky a kulturaTiskové zprávy

Soutěž Architekt obci dále přijímá nominace 

Image

Do 10. května 2024 lze nominovat významné osobnosti do soutěže Architekt obci 2024, na které se již po několikáté podílí i Svaz měst a obcí ČR.

Při příležitosti udělování ceny Architekt roku bude i letos vyhlášena i cena Architekt obci, která se snaží upozornit na význam spolupráce a vzájemné symbiózy mezi architektem a samosprávou při rozvoji obce. Cena je udělována architektovi a obci, tedy spolupracujícímu tandemu, který se soustavně věnoval koncepci vystavěného prostředí obce a svým přístupem se zásadním způsobem zasloužil o kvalitní architekturu a udržitelný rozvoj. Soutěž Architekt obci také podporuje funkci městských architektů, a má proto přímou vazbu na jeden z cílů Politiky architektury a stavební kultury České republiky, kterým je posilování úlohy městských a obecních architektů. Nominace na ocenění Architekt obci 2024 posoudí odborná porota: Radka Vladyková, Svaz měst a obcí ČR, Josef Morkus, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Jan Kasl, Česká komora architektů, Petr Durdík, Asociace pro urbanismus a územní plánování ČR, Anna Šlapetová, držitelka ocenění Architekt obci 2023, Ivan Ryšavý, časopis Moderní obec, a dále zástupce ABF, a. s.

ZASÍLÁNÍ NOMINACÍ

Termín uzávěrky přihlášek Architekt roku 2024 a Architekt obci 2024: 10. května 2024

Pravidla pro zasílání nominací, kritéria hodnocení a přihlášku baleznete na stránkách soutěže:  www.architektobci.cz

Slavnostní ceremoniál s předáním ocenění vítězům soutěží Architekt roku 2024 a Architekt obci 2024 proběhne v září 2024.

Foto: Pexels
Zdroj: Svaz měst a obcí ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze